Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Univerzální “kapesní nůž” pro vyhledávání informací

Datum publikace: 21-01-2021 Kategorie: Knihovny

S EBSCO aplikací mají uživatelé možnost procházet obsah informačních zdrojů knihovny kdykoli a kdekoli.

Už staří Římané dobře věděli, že předmět, který kombinuje více funkcí, je praktický. Svědčí o tom jeden z artefaktů ve fondu Fitzwilliam Museum při University of Cambridge tzv. římský švýcarský armádní nůž. Celý je ze stříbra a železa, dá se jednoduše složit a funguje zároveň jako špachtle, nůž, motyčka a příbor.

V digitálním světě by se legendární “švýcarák” dal přirovnat k mobilnímu telefonu s aplikacemi. I ten spojuje více funkcí a vejde se do kapsy. Telefon jsme si zvykli používat jako mobilní banku, tramvajenku nebo videotéku. Osobní kontakt sice nenahradí, ale nabízí řadu užitečných funkcí.

Také studenti, výzkumníci a akademici dnes očekávají podobné služby od své knihovny.

Jednoduchá a uživatelsky přívětivá EBSCO aplikace a mobilní rozhraní poskytují knihovnám možnost zajistit uživatelům pohodlný přístup k informacím na pár kliknutí. Uživatelé mohou prostřednictvím stolního počítače a mobilního zařízení pokračovat v libovolné fázi svého vyhledávání, sdílet a ukládat články a číst je později.

S EBSCO aplikací mají uživatelé k dispozici e-knihy a audioknihy na cestách, mohou procházet obsah v PDF nebo HTML formátu a stahovat vybrané EBSCO eBooks™. Kdykoli se mohou snadno vrátit k naposledy zobrazenému obsahu. Zároveň mají možnost na základě předchozích vyhledávání najít další relevantní obsah a své soubory synchronizovat s počítačem a tabletem.

EBSCO mobilní aplikace zajišťuje bezproblémový tok informací mezi mobilním zařízením a stolním počítačem. Aplikace je k dispozici pro iOS a Android. Integrovaná funkce „Find My Organization“ nabízí studentům možnost najít svoji knihovnu pomocí geolokace.

EBSCO aplikace je sice robustní, ale hravě si s ní poradí i úplný začátečník. Uživatelům knihovny nabízí rozšířený způsob přístupu k digitálním zdrojům a knihovně poskytuje důležitá data o interakcích uživatelů, která slouží k další analýze služeb knihovny.

EBSCO aplikace rozšiřuje dostupnost zdrojů knihovny, usnadňuje vyhledávání a zajišťuje celou řadu služeb. Je „švýcarským nožem“ pro knihovny a koncové uživatele, kteří stejně jako kdysi staří Římané chtějí jednoduchá a funkční řešení.

Další informace o EBSCO mobilní aplikaci a o tom, kde si aplikaci můžete stáhnout, najdete na stránkách EBSCO Connect.

Share this: