Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Únor 2021: EBSCO online semináře v češtině

Datum publikace: 01-02-2021 Kategorie: Knihovny

Co se naučíte?

Zblízka se seznámíte s některými oborovými databázemi a získáte dovednosti, které vám pomohou lépe pracovat s platformami jako jsou EBSCOhost® nebo EBSCOadmin™. Zopakujete si, jak stahovat EBSCO eBooks do počítače nebo mobilního telefonu.

Měli byste také vědět, že pozvánku můžete sdílet také se studenty a ostatními uživateli vaší knihovny.

Pro koho je nabídka vhodná?

Semináře využijete zejména pokud pracujete v knihovně nebo patříte mezi vysokoškoláky a aktivní zaměstnance. Obecně ale platí, že zaujmou každého, kdo se chce naučit lépe pracovat s EBSCO produkty a technologiemi.

Jak online semináře vypadají?

Na vámi zvolený seminář se přihlásíte kliknutím na odkaz a vyplněním registračního formuláře. Následně obdržíte email s potvrzením a odkazem na připojení.

Doporučujeme, abyste se připojili alespoň 10 minut předem. Tutoriál, který vás provede připojením k webináři a nastavením vašeho audio zařízení, najdete zde.

Kdo bude vaším průvodcem?

Karolina Podloucká | Customer Engagement Manager – EBSCO Česká republika a Slovensko | EBSCO Information Services | email: kpodloucka@ebsco.com

Program v únoru 2021

Jakým způsobem pomáhá Nursing Reference Center™ Plus zdravotníkům v jejich každodenní práci a vzdělávání?

úterý 9.2. | 10:00 – 10:45 | registrujte se »

Seznamte se s Nursing Reference Center Plus a zjistěte, jakým způsobem tento informační nástroj usnadňuje zdravotníkům každodenní práci. Zblízka si platformu prohlédnete a zjistíte, co všechno nabízí*.

*webinář je určený především pro zdravotníky, studenty zdravotních oborů, profesory a zaměstnance fakult

Chcete zvýšit kvalitu svého výzkumu? Představíme vám platformu EBSCOhost® a její funkce k vyhledávání relevantních výsledků

čtvrtek 11.2. | 10:00 – 11:00 | registrujte se »

Naučíme vás* pracovat s platformou EBSCOhost. Ukážeme vám základní a pokročilé funkce vyhledávání. Dozvíte se, co jsou to limitery, jak pracovat s plným textem, sdílet články, citovat a mnoho dalšího.

* úplně pro všechny (studenty, knihovníky, profesory, akademiky…)

DynaMed®: Jak může referenční vyhledávácí nástroj pomoci lékařům k vyhledání relevantních informací

úterý 16.2. | 10:00 – 10:45 | registrujte se »

DynaMed je určený především lékařům a studentům medicíny. Obsahuje klíčové informace z klinických studií z celého světa. Dozvíte se, jak DynaMed funguje a co všechno nabízí pro zajištění pohodlného přístupu k relevantním informacím pro lékaře všech specializací.

* pro lékaře, studenty lékařských oborů, profesory a zaměstnance fakult

Jak pracovat s EBSCO eBooks™ online a offline

čtvrtek 18.2. | 10:00 – 11:00 | registrujte se »

Chcete si oprášit znalosti EBSCO eBooks? Nebo s EBSCO eBooks teprve začínáte? Probereme vše podstatné! Naučíme vás, jak vyhledat relevantní tituly. Dozvíte se, jak používat EBSCO eBooks online a offline. Představíme vám mobilní aplikaci, díky které budete mít e-knihy k dispozici odkudkoli.

* úplně pro všechny (studenty, knihovníky, profesory, akademiky…)

Hledáte informace z oblasti politických věd? Databáze Political Science Complete™ zná odpověď

úterý 23.2. | 10:00 – 11:00 | registrujte se »

Webinář je určený pro studenty politologie, mezinárodních vztahů a diplomacie, ale také akademiky a zaměstnance státní správy. Představíme vám oborovou databázi, která nabízí přístup k plným textům časopisů, sborníkům a konferenčním materiálům. Naučíme vás, jak v databázi vyhledat relevantní výsledky a jak s nimi dále pracovat, používat citace a procházet jednotlivá periodika.

* pro studenty, profesory, zaměstnance fakult a zaměstnance státní správy

Jak na statistiky v EBSCOadmin™

čtvrtek 25.2. | 10:00 – 10:45 | registrujte se »

Sběr a hodnocení dat je pro efektivní fungování knihovny zásadní. S EBSCOadmin máte přehled o využitelnosti jednotlivých databází a elektronických knih. Ze široka i v detailu získáte data, která vám pomohou lépe porozumět chování a očekávání vašich koncových uživatelů. Pokud ještě nemáte účet do administrativního rozhraní EBSCOadmin, rádi vám jej zajistíme. Ukážeme vám, jakým způsobem můžete statistiky generovat a stahovat.

* pro knihovníky a správce elektronických fondů

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

Share this: