Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Jak se nenechat hacknout? Podstata zabezpečení dat při výběru dodavatele systému

Datum publikace: 13-08-2021 Kategorie: Knihovny

Zvýšený počet kyberútoků zaznamenávají nejen společnosti, ale i vzdělávací instituce

Při rozhodování o nákupu obsahu nebo technologií by knihovny měly zvažovat nejen kvalitu a cenu řešíme, ale i jeho zabezpečení. Z výsledků studie Opus and Ponemom Institute z roku 2018 vyplývá, že téměř 59 procent společností zaznamenalo v souvislosti s dodavateli únik dat. Podobné zkušenosti mají i vysoké školy. V článku Security Boulevard se píše o tom, že:

„COVID-19 otřásl fungováním vysokých škol. Podle indexu kybernetické bezpečnosti přinesla pandemie nutnost řešit zabezpečení systémů v oblasti vzdělávání. Díky pandemii se výuka přesunula online a kyberútoky se staly reálnou hrozbou.“

Podobně o situaci během pandemie referuje Wall Street Journal.

„Školy, které chtějí zůstat za každou cenu otevřené, se potýkají s ransomwarovými útoky. Jednotlivé oblasti USA čelí vlně stále agresivnějších hackerů, kteří zveřejňují citlivé informace o studentech.“

V současné situaci je zvlášť důležité, aby knihovní systémy a služby byly na případné hackerské útoky připraveny. V EBSCO Information Services (EBSCO) jsme zavedli bezpečnostní standardy, které na případné hrozby reagují. Na základě výsledků mezinárodně uznávaného auditu jsme získali certifikát ISO 27001 pro naše klíčové produkty a služby. Knihovny se tak mohou na zabezpečení produktů a služeb od Ebsca spolehnout – data uživatelů jsou v bezpečí. Mezi produkty s certifikací ISO 27001 patří EBSCO Discovery Service™ (EDS), EBSCOhost® a hosting platformy FOLIO Library Service (LSP).

FOLIO hosting zajišťujeme prostřednictvím Amazon Web Services (AWS). AWA poskytuje robustní bezpečnostní standardy pro přístup k datům a účtům (uživatelů) včetně průběžného monitorování a alertů v případě bezpečnostních rizik.

EBSCO tým je složený z profesionálů s certifikací a know-how v oblasti informačních systémů, prevencí bezpečnostních rizik a počítačové kriminality. Chceme se těšit z dlouhodobé důvěry našich zákazníků a zabezpečení systémů je pro nás dlouhodobě prioritou.

Více informací

Share this: