Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Pozvání ke kulatému stolu

Datum publikace: 24-09-2020 Kategorie: Knihovny

Jarní vlna pandemie nemoci Covid-19 zásadním způsobem zasáhla do fungování knihoven. Knihovny se ve výjimečném stavu rychle zorientovaly, akcelerovaly své online služby a ve zrychleném režimu přistoupily k zavádění již předem plánovaných novinek.

Jak vypadaly knihovny bez čtenářů? Urychlila krize některé změny? Jsou knihovny a knihovníci lépe připraveni na další vlnu či vlny epidemie? A změní se obecně do budoucna fungování vysokých škol a knihoven? O těchto a dalších tématech spolu budou v online diskuzi hovořit zástupci knihoven z České republiky, Itálie a Izraele, a to ve středu 30. září od 14:00 hodin. Sledujte nás.

Podzimní série EBSCO globálních webinářů se zaměřuje na aktuální témata, která mají zásadní vliv na služby knihoven. Každou středu až do 16. prosince se s vámi setkáváme prostřednictvím moderovaných online konferencí. Prostor „Coffee with EBSCO“ slouží jako platforma pro sdílení zkušeností a plánů knihovníků s kolegy ze zahraničních knihoven.

Pozvání ke kulatému stolu ve středu 30.9. od 14:00 přijala, a své zkušenosti s poskytováním knihovních služeb s vámi bude sdílet, také PhDr. Hana Landová, Ph.D., ředitelka Knihovny České zemědělské univerzity v Praze a předsedkyně výkonného výboru Asociace knihoven vysokých škol ČR.

Pokud se chcete Hany Landové a dalších řečníků na cokoli zeptat, můžete tak učinit prostřednictvím online formuláře do úterý 29. září.

„Mění se způsob, jakým uvažujeme nejen o každodenních věcech – ale také o tom, jak budou do budoucna fungovat vysoké školy – a s nimi i jejich knihovny. Osobně bych si velmi přála ten scénář, kdy budou na základě aktuálních zkušeností dále posilovány a zkvalitňovány online služby, různé varianty komunikace s uživateli a také různé způsoby práce a komunikace v rámci týmu. My už teď víme, že je potřeba posílit oblast českých elektronických studijních materiálů a jejich legální dostupnost. Pevně ale doufám, že nezmizí role knihovny jako místa pro bezpečné setkávání a spolupráci,“ říká Hana Landová, ředitelka Knihovny ČZU, předsedkyně výkonného výboru AKVŠ ČR a jedna z řečníků Coffee with EBSCO.

Sledujete nás online

Share this: