Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Zářit může knihovna i váš web. Víme, jak na to

Datum publikace: 26-06-2019 Kategorie: Knihovny

Dobrý web je jako výloha plná sladkostí v oblíbené cukrárně. Láká a nabízí všechny dobroty přehledně na jednom místě.

V případě knihovny jsou to aktuality z programu, knižní novinky, online zdroje, doplňkové služby… zkrátka vše podstatné na jednom místě. Stačí ochutnat! Abyste udrželi chuťové pohárky čtenářů a dalších uživatelů v pohotovosti, musí být vaše výloha vždy čerstvá. A to může být v případě knihovny, která je vystavena stále dalším a dalším výzvám v podobě nároků na moderní technologie, oříšek.

Představte si, že máte k dispozici nástroj, který vám umožní mít k dispozici web, který v sobě kombinuje vlastní obsah, katalog, discovery službu a elektronické zdroje. Navíc je plně responsivní, tj. odpovídá současnému trendu, kdy stále více lidí používá k vyhledávání informací tablet či telefon. Je moderní, jednoduchý na správu obsahu a funguje na bázi ročního licenčního poplatku. Dodavatel, v tomto případě EBSCO, se postará o veškeré SW a HW aktualizace a špičkové zabezpečení dat na EBSCO serverech. Ušetříte čas a můžete se plně věnovat správě obsahu a případným změnám nastavení jednotlivých modulů v závislosti na vašich aktuálních požadavcích. A jak Stacks funguje?

Stacks je webová platforma navržená knihovníky tak, aby vyhovovala požadavkům konkrétní knihovny.

Pět příkladů, jak vytvoříte lepší web:

1. VE VAŠEM STYLU

Sami rozhodnete o tom, jak váš web bude vypadat. Na výběr máte hned několik témat vzhledu, desítky možností konfigurace a širokou paletu barev. Prezentační vrstva je od obsahové jasně oddělena, a tak vzhled změníte ve vteřině, ale obsah zůstává stejný.

2. VŠUDE TAM, KDE JSOU VAŠI UŽIVATELÉ

Díky responsivnímu webovému rozhraní se obsah webu automaticky přizpůsobí velikosti obrazovky. Na chybné zobrazení na tabletu či telefonu můžete vy i vaši uživatelé jednou pro vždy zapomenout.

3. INFORMACE NA DOSAH RUKY

Stacks je maximálně modulární. V praxi to znamená, že máte možnost integrovat EBSCO Discovery ServiceTM (EDS), web a katalog knihovny. Systém můžete dále rozšiřovat o stavební bloky s užitečnými funkcionalitami včetně Bento vyhledávání a integrace elektronických zdrojů od více dodavatelů současně.

4. VE SPOJENÍ

Web na platformě Stacks snadno doplníte o otevírací dobu, kontaktní adresu, kalendář akcí či sociální sítě knihovny. Zůstat ve spojení s uživateli nebylo nikdy snadnější!

5. KNIHOVNA JE MÍSTEM PRO VŠECHNY. STEJNĚ JAKO VÁŠ WEB

Pomocí Google Translate umožníte uživatelům procházet obsah webu v rodném jazyce. Stacks do sebe integruje řadu webových standardů a tzv. best practices používaných technologií.

Se Stacks máte k dispozici jednu z nejzajímavějších webových platforem pro správu obsahu knihovního webu.

Chcete se o Stacks dozvědět více? Kontaktujte nás.

Irena Luxová, EBSCO Information Services, tel.: + 420 234 700 675, email: iluxova@ebsco.com

Více informací v angličtině

Share this: