Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

ALA a EBSCO nabízejí stipendium na výroční konferenci Asociace knihoven USA

~ Knihovníci mimo USA mohou získat až 2 500 dolarů a zúčastnit se výroční konference ALA ~

Praha, 9. 11. 2018; Asociace amerických knihoven (ALA) a EBSCO Information Services (EBSCO) se rozhodly nabídnou třem knihovníkům mino Spojené státy americké bezplatnou účast na výroční konferenci ALA Annual Conference & Exhibition 2019. 

Konference se koná v termínu od 20. do 25. června 2019 ve Washingtonu a vybraným knihovníkům umožní získat nové znalosti, zkušenosti a kontakty z oboru.
 
Jednotlivé příspěvky ve výši až 2 500 dolarů jsou určeny na pokrytí nákladů spojených s registrací, cestováním a dalšími souvisejícími výdaji. Během snídaně, kterou v rámci konference organizuje EBSCO, zástupci EBSCO a ALA společně vybrané knihovníky ocení. 

Přihlásit se můžete do 1. ledna 2019. O tom, kdo stipendium získá, rozhodne komise sestavená ALA. 

Zájemci o stipendium musí být členy ALA a vypracovat esej na téma související s využitím moderních technologií v knihovnách. Konkrétně připraví odpověď na otázku: “Libraries, librarians and researchers become more technologically sophisticated every day. What challenges do you hope technology can address in the next five years to meet the needs of librarians and researchers?”

Více informací, včetně přihlášky, najdete na stránkách: http://www.ala.org/awardsgrants/ebsco-ala-annual-conference-international-sponsorship.

O EBSCO Information Services 

EBSCO Information Services (EBSCO)  je předním poskytovatelem elektronických informačních zdrojů a služeb pro knihovny celého světa. Společnost má více než 11 000 discovery zákazníků ve více než 100 zemích. EBSCO Discovery Service™ (EDS) umožňuje každé instituci rychlé a jednoduché prohledávání celé kolekce z jediného vyhledávacího místa, nesrovnatelnou kvalitu řazení výsledků podle relevance a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. EBSCO je také předním poskytovatelem online výzkumného obsahu pro knihovny, včetně stovek výzkumných databází, historických archivů, medicínských referenčních zdrojů point-of-care a korporátních výukových nástrojů – produkty slouží milionům koncových uživatelů a desítkám tisíc institucí. EBSCO je předním poskytovatelem elektronických časopisů a knih pro knihovny. Nabízíme správu předplatného více než 360 000 unikátních titulů včetně více než 57 000 online titulů a také online přístup k více než 1 000 000 elektronickým knihám.  EBSCO Information Services je jednou z divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromých rodinných společností ve Spojených státech amerických od roku 1944. EBSCO Information Services s.r.o. se sídlem v Praze je pobočkou EBSCO Information Services a obchodním zastoupením společnosti pro oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a zemí CIS.

Kontakt: info.cr@ebsco.com