EBSCO Information Services nabízí více než 120 000 DRM free titulů EBSCO eBooks

~ Prostřednictvím GOBI Library Solutions je k dispozici více než 850 000 DRM free titulů ~

IPSWICH, Massachusetts, 3. října 2018; EBSCO Information Services (EBSCO) poskytuje knihovnám přístup k široké nabídce elektronických titulů bez DRM (Digital Rights Management). V tuto chvíli je k dispozici více než 120 000 DRM free EBSCO eBooks. Ve spolupráci s vydavateli z celého světa tak EBSCO přichází s novými možnostmi výběru eKnih. Dostupnost elektronických knih zůstává pro EBSCO nadále prioritou. Chce investovat například do zajištění lepšího prolinkování, UX navigace nebo posílení partnerství s vydavateli. 

Uživatelé knihoven mohou stahovat obsah DRM free titulů bez omezení a nutnosti instalace dalšího softwaru. Na výběr mají z formátů PDF a EPUB.  Výhodou je také integrace s Google Drive. 

Součástí EBSCO eBooks jsou tituly bez DRM, s neomezeným počtem simultánních přístupů, a také tituly chráněné touto technologií, kde má knihovna na výběr z více akvizičních modelů.  Vedle tisíců DRM free titulů EBSCO eBooks nabízí více než jeden milion eKnih chráněných touto technologií a více než 120 tisíc audioknih od 1 500+ akademických vydavatelů z celého světa. DRM-free EBSCO eBooks jsou k dispozici prostřednictvím EBSCOhost Collection Manager (ECM), OASIS a GOBI. GOBI od EBSCO je přední akviziční platformou pro akademické knihovny. S více než 850 000 DRM free tituly se řadí mezi nejrozsáhlejší zdroje DRM free titulů. 

---

O EBSCO Information Services 

EBSCO Information Services (EBSCO)  je předním poskytovatelem elektronických informačních zdrojů a služeb pro knihovny celého světa. Společnost má více než 11 000 discovery zákazníků ve více než 100 zemích. EBSCO Discovery Service™ (EDS) umožňuje každé instituci rychlé a jednoduché prohledávání celé kolekce z jediného vyhledávacího místa, nesrovnatelnou kvalitu řazení výsledků podle relevance a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. EBSCO je také předním poskytovatelem online výzkumného obsahu pro knihovny, včetně stovek výzkumných databází, historických archivů, medicínských referenčních zdrojů point-of-care a korporátních výukových nástrojů – produkty slouží milionům koncových uživatelů a desítkám tisíc institucí. EBSCO je předním poskytovatelem elektronických časopisů a knih pro knihovny. Nabízíme správu předplatného více než 360 000 unikátních titulů včetně více než 57 000 online titulů a také online přístup k více než 1 000 000 elektronickým knihám.  EBSCO Information Services je jednou z divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromých rodinných společností ve Spojených státech amerických od roku 1944. EBSCO Information Services s.r.o. se sídlem v Praze je pobočkou EBSCO Information Services a obchodním zastoupením společnosti pro oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a zemí CIS.