EBSCO Information Services podporuje Campus Activated Subscriber Access (CASA) od Google

~ Studenti získají pohodlný přístup k EBSCO zdrojům v Google Scholar také mimo prostory knihovny ~

IPSWICH, Mass., USA — 27. května 2020 — EBSCO Information Services (EBSCO) spolupracuje s Campus Activated Subscriber Access (CASA) prostřednictvím Google Scholar. Uživatelé knihovny tak uvidí EBSCO zdroje v Google Scholar, kdykoli a kdekoli budou potřebovat.

CASA zajišťuje prolinkování a autentizaci. Uživatelé tak uvidí knihovnou předplacené časopisy od EBSCO ve výsledcích vyhledávání Google Scholar, i když nebudou přihlášeni na knihovní síť.  

EBSCO Senior Vice President of Product Management Tim Lull potvrzuje důležitost vzdáleného přístupu, a to i s ohledem na to, že lidé pracují stále častěji na dálku. „Chceme, aby byli uživatelé maximálně spokojeni. Pohodlný přístup k EBSCO zdrojům prostřednictví Google Scholar je konkrétním příkladem vylepšení našim služeb.“

Anurag Acharya, spolutvůrce Google Scholar k tomu dodává: „CASA staví na programu Google Scholar Subsciber Links, který poskytuje přímé odkazy k předplatitelským kolekcím ve vyhledávacím rozhraní v prostorách knihovny/instituce. Díky CASA může student pokračovat ve vyhledávání z domova tam, kde v knihovně/instituce skončil.  Předplatitelské kolekce jsou zvýrazněny ve výsledcích vyhledávání a dostane se k nim stejným způsobem jako v knihovně/instituci.“

Více informací o EBSCO a Googe Scholar CASA je k dispozici v EBSCO Connect

EBSCO Information Services (EBSCO) je předním dodavatelem odborných informačních zdrojů a služeb pro knihovny, vědecké instituce, obchodní společnosti a nemocnice po celém světě. Prostřednictvím široké nabídky online databází, eKnih, časopisů a služeb typu discovery zajišťuje uživatelům pohodlný přístup k relevantním a spolehlivým informacím. Produkty, služby a technologie od EBSCO využívají miliony koncových uživatelů a desítky tisíc institucí po celém světě.

EBSCO Information Services je divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromě vlastněných společností v USA, z více než 75. letou historií.  Od roku 2000 má EBSCO zastoupení pro střední, východní a jihovýchodní Evropu také v České republice. 
www.ebsco.com

 ###

Kontakt: Markéta Sejkotová, EBSCO Česká republika, msejkotova@ebsco.com