Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Představujeme EBSCO Open Dissertations

~ OpenDissertations.org nabízí více než jeden milion bakalářských, magisterských a dizertačních prací ~

IPSWICH, Massachusetts, 9. dubna 2018 -  OpenDissertations.org je společný projekt EBSCO Information Services a BiblioLabs, který nabízí open-source přístup k bakalářským, magisterským a dizertačním pracím studentů z celého světa. Od listopadu, kdy projekt odstartoval, je prostřednictvím této platformy k dispozici více než jeden milion závěrečných prací studentů vysokých škol.

Počet knihoven a univerzit, které se hlásí k otevřenému přístupu, rok od roku roste. EBSCO a BiblioLabs na tento trend reagují a nově poskytují jednotnou platformu pro volné sdílení výsledků prací studentů vysokých škol. Vedle open-source webové stránky www.opendissertations.org, EBSCO zařadí metadata do EBSCO Discovery Service™. Uživatelé se tak snadno a rychle dostanou do repositářů konkrétní univerzitní knihovny. Mitchell Davis, CEO BiblioLabs, k této spolupráci říká: “ V EBSCO Open Dissertations jsou například závěrečné práce studentů vysokých škol z Velké Británie, které jsou jinak součástí EThOS Service Britské knihovny. “Michael Laddin, EBSCO Information Services Vice President of Product Management, k tomu dodává: „Jsme připraveni podporovat open-source řešení.  OpenDissertations.org tak otevírá další možnosti naší spolupráce s univerzitními knihovnami."

EBSCO a BiblioLabs aktuálně spolupracují s více než 30 institucemi ze čtyř kontinentů. To je přes 1 milion bakalářských, magisterských a dizertačních prací volně dostupných na jednom místě. Pro více informací navštivte stránky www.opendissertations.org. Případně kontaktujte svého EBSCO zástupce.

---

O společnosti EBSCO Information Services 
EBSCO Information Services (EBSCO) je předním poskytovatelem elektronických informačních zdrojů a služeb pro knihovny celého světa. Společnost má více než 10 000 discovery zákazníků ve více než 100 zemích. EBSCO Discovery Service™ (EDS) umožňuje každé instituci rychlé a jednoduché prohledávání celé kolekce z jediného vyhledávacího místa, nesrovnatelnou kvalitu řazení výsledků podle relevance a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. EBSCO je také předním poskytovatelem online výzkumného obsahu pro knihovny, včetně stovek výzkumných databází, historických archivů, medicínských referenčních zdrojů point-of-care a korporátních výukových nástrojů – produkty slouží milionům koncových uživatelů a desítkám tisíc institucí. EBSCO je předním poskytovatelem elektronických časopisů a knih pro knihovny. Nabízíme správu předplatného více než 360 000 unikátních titulů včetně více než 57 000 online titulů a také online přístup k více než 1 000 000 elektronickým knihám.  EBSCO Information Services je jednou z divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromých rodinných společností ve Spojených státech amerických od roku 1944. EBSCO Information Services s.r.o. se sídlem v Praze je pobočkou EBSCO Information Services a obchodním zastoupením společnosti pro oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a zemí CIS. https://www.ebsco.com/e/cs-cz

O BiblioLabs
BiblioLabs je předním dodavatelem Open Education Resource a Open Access (OA) řešení pro akademické instituce. Studentům a výzkumníkům chce zjednodušit přístup k informacím prostřednictvím moderních OA řešení. https://biblioboard.com/openaccess/