Abychom vám mohli poskytnout lepší služby, používáme na webu cookies. Více informací najdete v našich zásadách ochrany soukromí.

Novinka: MLA International Bibliography with Full Text

IPSWICH, Massachusetts, 19. června 2018 - Nová databáze pro studium jazyků, literatury, lingvistiky a dalších příbuzných oborů nabízí vedle podrobných bibliografických záznamů také rozsáhlou kolekci plného textu. Novinka od Modern Language Association (MLA) a EBSCO zahrnuje plný text pro více než 1 000 časopisů včetně nejžádanějších titulů v MLA Bibliography. Detailní bibliografické záznamy vytváří tým odborníků MLA a spolupracujících akademiků.

„MLA International Bibliography with Full Text je důležitým zdrojem informací pro studium jazyků a literatury. Studenti se snadno a rychle dostanou k plnému textu nejrespektovanějších časopisů v oboru,“ říká Paula Krebs, MLA Executive Director. „Detailní indexace v kombinaci s plným textem v prostředí, které je pro uživatele srozumitelné, vytváří ideální podmínky pro studium a výzkum,“ dodává Michael Laddin, EBSCO Information Services Senior Vice President of Product Management.

Součástí databáze je rejstřík periodik. MLA Directory of Periodicals obsahuje podrobnou indexaci více než 6 000 časopisů a knih, které jsou součástí bibliografie. Navíc uživatelé mají k dispozici MLA tezaurus, který obsahuje více než 68 000 termínů a 520 000 jmen.

 

Modern Language Association
Nakladatelství Modern Language Association bylo založeno v roce 1883. Od začátku se zaměřuje na publikace z humanitních oborů.  Pravidelně organizuje semináře a školení s cílem sdílet nejnovější poznatky s kolegy z oboru, ale i širokou odbornou a laickou veřejností.

EBSCO Information Services 
EBSCO Information Services (EBSCO) je předním poskytovatelem elektronických informačních zdrojů a služeb pro knihovny celého světa. Společnost má více než 11 000 discovery zákazníků ve více než 100 zemích. EBSCO Discovery Service™ (EDS) umožňuje každé instituci rychlé a jednoduché prohledávání celé kolekce z jediného vyhledávacího místa, nesrovnatelnou kvalitu řazení výsledků podle relevance a bohaté možnosti uživatelského přizpůsobení. EBSCO je také předním poskytovatelem online výzkumného obsahu pro knihovny, včetně stovek výzkumných databází, historických archivů, medicínských referenčních zdrojů point-of-care a korporátních výukových nástrojů – produkty slouží milionům koncových uživatelů a desítkám tisíc institucí. EBSCO je předním poskytovatelem elektronických časopisů a knih pro knihovny. Nabízíme správu předplatného více než 360 000 unikátních titulů včetně více než 57 000 online titulů a také online přístup k více než 1 000 000 elektronickým knihám.  EBSCO Information Services je jednou z divizí EBSCO Industries Inc., jedné z největších soukromých rodinných společností ve Spojených státech amerických od roku 1944. EBSCO Information Services s.r.o. se sídlem v Praze je pobočkou EBSCO Information Services a obchodním zastoupením společnosti pro oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a zemí CIS.