Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Aplikacja EBSCO: Uniwersalny “scyzoryk” do poszukiwań i odkryć

Opublikowany 18-01-2021 w dla Bibliotek

Dzięki aplikacji EBSCO i mobilnemu interfejsowi internetowemu, użytkownicy mają do dyspozycji kieszonkowe, wielofunkcyjne narzędzie dostępu do biblioteki, które mogą zabrać ze sobą, kiedy i gdziekolwiek tego potrzebują.

Muzeum Fitzwilliama na uniwersytecie w Cambridge ma starożytny artefakt, który nazywa “rzymskim ‘szwajcarskim nożem wojskowym’”. Pochodzi z okresu od 200 do 300 roku życia i jest srebrno-żelaznym składanym narzędziem, zbudowanym z kolca, szpachelki, kilofu, noża, widelca i łyżki. Istnienie tego niezwykle starego gadżetu mówi nam, że idea małych, przenośnych i wygodnych zestawów zawsze była postulowana przez użytkowników, aby zaspokoić ich potrzeby i zwiększyć komfort użytkowania.

Dziś mamy nie tylko rzeczywiste szwajcarskie noże wojskowe, ale także ich cyfrowe odpowiedniki w postaci smartfonów z aplikacjami i mobilnymi interfejsami internetowymi. Jesteśmy przyzwyczajeni do mobilnej bankowości, zakupów, zdalnej opieki zdrowotnej i innych doświadczeń z aplikacjami, które choć z pewnością różnią się od ich stacjonarnych odpowiedników, wszystkie są wystarczająco solidne, aby realizować zadania i personalizować funkcje zgodnie z oczekiwaniami.

Studenci, naukowcy i inni użytkownicy bibliotek oczekują teraz porównywalnych doświadczeń bibliotecznych, korzystając ze swoich telefonów.

Zarówno mobilny interfejs internetowy EBSCO, jak i aplikacja mobilna umożliwiają bibliotekom oferowanie swoim użytkownikom wszechobecnego dostępu do treści, zapewniając dostęp do nich wtedy i tam, gdzie są one potrzebne. Naukowcy mogą przejść do dowolnego etapu procesu badawczego, wyszukiwać artykuły w podróży, korzystać z narzędzi do udostępniania i cytowania, a także zapisywać swoje artykuły w folderach do późniejszej lektury.

Użytkownicy mogą czytać lub słuchać wyszukane przez siebie treści, łączyć się z zewnętrznymi zasobami pełnotekstowymi, przeglądać je w formacie PDF i HTML oraz pobierać i czytać EBSCO eBooks™. Mogą również pobierać ostatnio przeglądane pozycje, a także uruchamiać ostatnie wyszukiwania i je zapisywać. Podobnie, mogą wyszukiwać nowe treści na podstawie wcześniejszej aktywności i synchronizować swoje pliki z komputerami i tabletami.

Aplikacja mobilna EBSCO ułatwia prowadzenie badań na wielu urządzeniach i w wielu środowiskach, zapewniając zintegrowane doświadczenie i płynne przejście przez urządzenia mobilne i komputery stacjonarne. Aplikacja pozwala użytkownikom na wykorzystanie mocnych stron urządzeń mobilnych, umożliwiając dzielenie się wynikami badań za pomocą natywnych narzędzi z systemami iOS i Android, a także wykorzystanie uwierzytelniania biometrycznego i wyszukiwania głosowo-tekstowego. Wbudowana funkcja Znajdź moją organizację pozwala również studentom na wyszukiwanie powiązanych z nimi bibliotek za pomocą wyszukiwania wspomaganego geolokalizacją. Aplikacja i mobilny portal internetowy firmy EBSCO, oferując zaawansowanym badaczom zarówno moc, jak i zasięg, są umieszczone w interfejsie, który nie przytłacza ani nie odstrasza początkujących użytkowników. Rezultatem jest wygodna, mobilna, spersonalizowana przestrzeń robocza, która przynosi korzyści bibliotekarzom dzięki łatwej implementacji i integracji, zapewnia solidny, dodatkowy kanał długoterminowego dostępu do e-zasobów oraz dostarcza dane i analizy dotyczące interakcji z użytkownikami. Aplikacja wspiera bibliotekarzy w ich wysiłkach na rzecz doskonalenia usług bibliotecznych oraz demonstruje wykorzystanie i wartość ich instytucji.

Potrzeba małych, wygodnych, przenośnych narzędzi wydaje się być obecna, zarówno w świecie starożytnym, jak i dzisiejszym. Wkład EBSCO w postaci wszechstronnego, mobilnego “Scyzoryka do Poszukiwań i Odkryć” rozszerza zasięg biblioteki, przekształcając ją w poręczne narzędzie wielofunkcyjne, które może być z łatwością używane wszędzie. W dobie pandemii, aplikacja mobilna jest ważnym narzędziem w utrzymywaniu dostępności badań. Dowiedz się więcej o aplikacji EBSCO, a także gdzie można ją pobrać, na stronie EBSCO Connect.

Share this: