Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Co sprawia, że dana platforma e-booków jest odpowiednia dla środowiska naukowego?

Opublikowany -- w

Najnowsze badania wskazują, że intuicyjna platforma udostępniania e-booków, ma ogromne znaczenie w pracy naukowej. Dowiedz się więcej na temat funkcji platformy, które najlepiej wspierają przeszukiwanie zasobów i badania naukowe oraz obejrzyj film przedstawiający, jak korzystać z platformy EBSCO eBooks™.

Wybierając platformę e-booków, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest to, w jaki sposób platforma odpowiada potrzebom użytkownika. Czytanie bestsellerów i używanie e-booków do badań naukowych to dwie zupełnie różne rzeczy. Platforma przeznaczona dla środowiska naukowego musi być zaprojektowana świadomie, w sposób odpowiadający doświadczeniom użytkowników i pozwalający na optymalizację dostarczanych treści.

Badanie Library Journal z 2016 roku dotyczące używania e-booków w bibliotekach w Stanach Zjednoczonych udowodniło, że najważniejszymi funkcjami e-booków dla użytkowników bibliotek akademickich są możliwość zapisywania, udostępniania i pobierania treści. Cechy te pomagają korzystać ze wspólnego środowiska naukowego i zapewniają dostęp do niezbędnych zasobów naukowych. Inne czynniki, takie jak niezmieniające się adresy URL, mobilne wersje EPUB, łatwe udostępnianie treści w formacie PDF, możliwość robienia adnotacji i podkreśleń, drukowanie, opcja cytowania, okazały się równie ważne dla użytkowników korzystających z e-booków w celach naukowych.

Osoby niezadowolone z platformy, będą mniej skłonne do korzystania z niej ponownie, dlatego też doświadczenie użytkownika jest kluczowym elementem akademickiego sukcesu, i to elementem coraz ważniejszym zważywszy zwiększającą się powszechność korzystania z e-booków.

Obejrzyj jak korzystać z platformy EBSCO eBook i zobacz, jak optymalizacja doświadczeń użytkownika sprawia, że nauka staje się wygodna, wydajna i produktywna.

The EBSCO eBook Platform

Related Video:

Share this: