Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Konfiguracja strony internetowej biblioteki w czasie COVID-19

Opublikowany 23-06-2020 w dla Bibliotek

Dowiedz się, w jaki sposób biblioteki używają Stacks do dostosowywania swoich stron internetowych w celu dostarczania w czasie rzeczywistym aktualizacji i wiadomości użytkownikom podczas pandemii COVID-19.

W miarę jak biblioteki przechodzą do zdalnego komunikowania się ze swoimi użytkownikami, strona internetowa biblioteki jest pomostem dostarczającym informacji o najnowszych aktualizacjach dotyczących ponownego otwarcia, wirtualnych wydarzeń i aktualizacji kolekcji w czasie rzeczywistym.

Kristin Delwo, założycielka Stacks, opisuje, w jaki sposób Stacks współpracuje z bibliotekami, dostosowując swoje strony internetowe do potrzeb odbiorców zdalnych - uczniów, nauczycieli i innych osób.

Jakie są trendy, które dostrzegasz, gdy biblioteki dostosowują strony internetowe do potrzeb swoich klientów?
Biblioteki dostrzegają potrzebę zintegrowania swoich katalogów, otwartych zasobów i zasobów do nauki zdalnej. Używają funkcji Stacks Collection do katalogowania pozycji, których normalnie nie mogłyby katalogować. Stacks oferuje metadane na poziomie podstawowym, które pozwalają na szybkie przekierowanie katalogów. Ponieważ biblioteki mają rosnącą potrzebę szybkiego gromadzenia nowych informacji (w miarę ich dostępności), Stacks mogą pomóc w łączeniu koncepcji i publikowaniu tych aktualizacji w czasie rzeczywistym, co podkreślono w nowym portalu informacyjnym EBSCO.

Czy możesz podać kilka przykładów bibliotecznych stron internetowych wykorzystujących narzędzia w ramach Stacks, aby pomóc w obsłudze użytkowników i utrzymać ich zaangażowanie podczas COVID-19?
Biblioteka Publiczna w Fayetteville jest doskonałym przykładem biblioteki oferującej projekty wirtualne i integrującej artykuły, takie jak powiadomienia i wiadomości, w celu promocji tych wydarzeń. Biblioteka Waukee Public Library powiadamia użytkowników o godzinach otwarcia i odbiorach zamówień za pomocą funkcji Stacks’ Custom Block Alert.

Biblioteka Publiczna St. Helena podkreśla dostępność zasobów online za pomocą kombinacji slajdów i wywołań. Biblioteka Publiczna Ocean City korzysta z naszego ekranu Patron Model Alert, który pojawia się, gdy patroni odwiedzają stronę, aby zapewnić istotne aktualizacje w czasie rzeczywistym.

Co biblioteki mówią o swoich doświadczeniach ze Stacks i dostosowywaniem swoich stron internetowych?
Otrzymaliśmy pozytywne opinie. Stworzyliśmy system, który skupia się na użyteczności i dostępie, dzięki czemu bibliotekarze mogą dokonywać aktualizacji podczas pracy zdalnej.


Byłaś zaangażowana w projekt, który demonstruje pełną zdolność do przekazywania najistotniejszych, aktualnych informacji na temat COVID-19. Opowiedz o tym projekcie.

Pod koniec marca 2020 roku współpracowaliśmy z zespołem pod kierownictwem dr Briana Alpera, założyciela DynaMed®, nad stworzeniem narzędzia wspierającego podejmowanie decyzji klinicznych w oparciu o dowody, w celu opracowania Portalu dot. Informacji o COVID-19 w ramach Inicjatywy Otwartego Dostępu, która zapewnia badaczom medycznym i społeczności medycznej wiarygodne, aktualne informacje na temat pandemii. Inicjatywa ta pokazuje, jakiego rodzaju zręczności potrzebują obecnie firmy na całym świecie - zręczności, która umożliwia oferowanie różnych rodzajów treści w czasie rzeczywistym odbiorcom, którzy ich potrzebują.

Share this: