Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Flipster® awansuje na pierwsze miejsce. Produkt nagrodzono Modern Library Platinum Award

Opublikowany 26-01-2018 w


Zespół EBSCO odpowiedzialny za Flipster® (rozwiązanie dla e-czasopism) został nagrodzony Platinum Award podczas 2018 Modern Library Awards (MLAs). Jest to awans w stosunku do zeszłorocznej nagrody Gold.

Zespół Flipster. Od góry, z lewej strony: Kierownik Marketingu, Julie Twomey; Starszy Dyrektor ds. Zarządzania Produktem, Tracey Paine; Projektant, Rob Stewart. Od lewej, z lewej strony: Wiceprezes Sprzedaży, Mark Balentine; Starszy Koordynator, Kaitlyn Aiello; Kierownik Produktu, Katie Sullivan; Starszy Dyrektor Marketingu Produktowego, Faye LaCasse. (fot.: Alex Tourigny i Rob Stewart).

Wybór zwycięzców konkursu Modern Library Award Winners (MLAs):

Głównym celem Modern Library Awards (MLAs) jest przegląd i ocena produktów, która na celu ma identyfikację wyjątkowych produktów, mogących pomóc pracownikom bibliotek w podniesieniu jakości doświadczenia użytkowników oraz zwiększenia wydajności systemów bibliotecznych. Zgłoszenia do programu miały miejsce jesienią 2017 r. Następnie 80.000 bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, akademickich jak również specjalistycznych zrzeszonych w LibraryWorks otrzymało dostęp do zgłoszonych produktów oraz usług. Produkt/usługę oceniały wyłącznie osoby na co dzień korzystające z tych narzędzi, dzięki temu końcowe oceny pozostały neutralne. Poznaj listę nagrodzonych produktów i usług.

Dlaczego Flipster otrzymał platynę

W ubiegłym roku zespół odpowiedzialny za Flipster wyznaczył sobie cel – uczynić Flipster najprostszym i najbardziej stabilnym narzędziem do e-czasopism. Oto kilka udoskonaleń wdrożonych w ciągu ostatniego roku:

  • Aplikacja mobilna Flipster dostępna do pobrania w iTunes i Google Play została ulepszona. Obecnie użytkownicy aplikacji mogą wyszukać swoją bibliotekę i pobierać czasopisma. Zapoznaj się z prezentacją oglądając poniższe wideo.

The Flipster Digital Magazine Mobile App Experience

Related Video:

  • Poza CPID, ID użytkownika oraz hasłem, biblioteki mogą w łatwy sposób uwierzytelniać przy pomocy Proxy, Shibboleth, SSO i innych. Aktulani subskrybenci Flipster mogą potwierdzić ustawienia biblioteki klikając w link.
  • Uczniowie mogą korzystać z wybranych Chromebooks w celu dostępu do aplikacji Flipster oraz pobierania czasopism.
  • Odkryj treści Flipster w wynikach wyszukiwania EBSCOhost®, EBSCO Discovery Service™ i Explora™.

Zdaniem American Library Association (Stowarzyszenie Amerykańskich Bibliotek), biblioteki, które w ramach swoich zasobów oferują dostęp do elektronicznych treści, uzyskują wyższe wskaźniki odwiedzin i poczytności.

Oferuj użytkownikom e-czasopism doświadczenie na najwyższym poziomie

Zasoby cyfrowe to już codzienność. Użytkownicy oczekują niezakłóconego logowania i łatwego dostępu do ulubionych czasopism. Biblioteki korzystające z Flipster, otrzymują platformę zaprojektowaną zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, wyposażoną w prosty w użyciu interfejs z dostępem na żądanie do najlepiej sprzedających się czasopism jak np.: TIME, Scientific American, Consumer Reports, National Geographic i wielu innych.

Zdaniem American Library Association (Stowarzyszenie Amerykańskich Bibliotek), biblioteki, które w ramach swoich zasobów oferują dostęp do elektronicznych treści, uzyskują wyższe wskaźniki odwiedzin i poczytności.

Jeden z panelistów skomentował, “Współpraca z EBSCO układa się bardzo pomyślnie. EBSCO pomogło nam przygotować slider (karuzela przewijająca zdjęcia na górze strony) na stronę startową naszej biblioteki. Przykuwa to uwagę odwiedzających stronę użytkowników. Od chwili wdrożenia slidera na stronie głównej, zauważyliśmy wzrost wejść i korzystania z usługi”.

Przekonaj się sam dlaczego biblioteki na całym świecie wybierają Flipster. Zgłoś chęć przetestowania usługi.

Flipster – e-magazyny dla różnych instytucji

Flipster sprawdzi się zarówno w bibliotece publicznej, akademickiej, szkołach jak również firmach i instytucjach rządowych.

Biblioteki akademickie – e-czasopisma dla studentów i wykładowców dostępne na jak i poza uczelnią; nieograniczony dostęp do e-czasopism; wyjątkowe źródło treści akademickich; zdalny dostęp przez aplikację; łatwe uwierzytelnianie i logowanie; platforma umożliwiająca korzystanie z zasobów wielu użytkownikom jednocześnie.

Biblioteki publiczne – e-czasopisma dla szerokiej grupy odbiorców; cyfrowe treści premium od czołowych wydawców; materiały marketingowe Flipster; bezproblemowe uwierzytelnianie i logowanie; zdalny dostęp przez aplikację; łatwa w użyciu, nagrodzona platforma.

Szkoły – korzystaj z Flipster przy odrabianiu zadań domowych; nieograniczony dostęp do e-czasopism; czołowe czasopisma dla klas szkół podstawowych i liceów; platforma umożliwiająca korzystanie z zasobów wielu użytkownikom jednocześnie; łatwa w użyciu, nagrodzona platforma; statystyki korzystania z e-czasopism.

Firmy i instytucje rządowe - natychmiastowy dostęp m.in.: do najnowszych wiadomości finansowych i informacji giełdowych; zdalny dostęp za pomocą aplikacji; popularne i najlepiej sprzedające się magazyny; elastyczne opcje prenumeraty; wyjątkowe doświadczenie dla użytkowników; doskonały pozapłacowy benefit pracowniczy.

Share this: