Prognoza cen wydawnictw ciągłych na rok 2022 od EBSCO

Opublikowany 11-10-2021 w dla Bibliotek

Zapoznaj się z raportem “2022 Serials Price Projection Report”, który EBSCO przygotowuje, aby pomóc klientom w planowaniu budżetu na sezon odnowień i przeczytaj o czynnikach wpływających na rynek informacji naukowej.

Każdego roku EBSCO stara się pomóc swoim klientom z bibliotek akademickich, naukowych i medycznych w planowaniu budżetów bibliotecznych poprzez prognozę wzrostu cen na nadchodzący rok. Do obliczenia tych prognoz wykorzystujemy najnowsze informacje otrzymane od wydawców, jak również historyczne dane dotyczące cen.

W chwili obecnej spodziewamy się, że całkowity wzrost cen wydawców dla akademickich i medycznych bibliotek naukowych w 2022 roku wyniesie od trzech do pięciu procent dla pojedynczych tytułów i od jednego do trzech procent dla pakietów czasopism elektronicznych.

Raport Serials Price Projection analizuje również dynamikę rynku, podkreślając wiele tematów i trendów, które wpływają na rynek informacji naukowej, w tym wpływ czynników ekonomicznych na ceny wydawców, wyzwania budżetowe bibliotek, pakiety e-czasopism, Open Access i nieprzedłużanie prenumerat czasopism papierowych.

Przeczytaj raport

Share this: