Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Webinaria EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | KWIECIEŃ 2020

Opublikowany 02-04-2020 w dla Bibliotek

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleń online w języku polskim. Podczas webinariów nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

EDS od strony użytkownika

Podczas szkolenia pokazane zostaną najważniejsze funkcje i opcje dostępne w wyszukiwarce naukowej, z których mogą korzystać użytkownicy. Przyjrzymy się sposobom dostępu do pełnego tekstu, jak wyszukać artykuły i czasopisma, opowiemy o rankingu trafności, który sprawia, że najważniejsze wyniki dostępne są już na pierwszej stronie.

e-książki EBSCO - pobieranie, czytanie on-line, korzystanie na smartphonach i czytnikach

Podczas szkolenia pokazane zostaną sposoby pracy z pełnym tekstem książek elektronicznych EBSCO. Pokażemy jak zapisywać fragmenty e-książek, jak pobierać tytuły w całości oraz korzystać z nich na prywatnych nośnikach.

Jak znaleźć artykuły dotyczące radzenia sobie ze stresem w bazie APA PsycARTICLES?

Podczas szkolenia przyjrzymy się dostępnym opcjom wyszukiwania artykułów w bazie APA PsycARTICLES. Wykorzystamy tematykę dotyczącą radzenia sobie ze stresem czy izolacją.


Curriculum Builder - zbuduj swoją listę lektur

Curriculum Builder to dodatek do wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service i EBSCOhost, który pozwala przenieść świat baz danych, e-książek i innych zasobów cyfrowych bezpośrednio do systemu nauczania online (LMS). Podczas szkolenia dowiesz się jak stworzyć i zarządzać swoją listą lektur.

Jak DRM wpływa na jakość korzystania z e-książek?

Podczas szkolenia pokazana zostanie opcja korzystania z e-książek posiadających ograniczenia DRM, w porównaniu z tytułami, które pozbawione są tych zabezpieczeń.

Dlaczego warto posiadać indywidualne konto Moje EBSCOhost?

Szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem indywidualnego konta Moje EBSCOhost i korzyści, które płyną z jego posiadania.

Powiadomienia dotyczące czasopism i wyszukiwania

Podczas szkolenia dowiesz się jak tworzyć i zarządzać powiadomieniami dotyczącymi konkretnej publikacji lub przeprowadzonych wyszukiwań.

EBSCOhost - tips & tricks dla wyszukiwania zaawansowanego

Podczas szkolenia dowiesz się jak tworzyć bardziej rozbudowane strategie wyszukiwawcze z wykorzystaniem znaków specjalnych (tj. (), *, #, ?, „”), operatorów Boolean, kodów pól.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05
Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

Share this: