Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego - pierwszy polski wydawca dostępny w ofercie e-książek

Opublikowany 30-05-2018 w

EBSCO Information Services współpracuje z Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego, jednym z największych wydawnictw akademickich w Polsce. Po raz pierwszy e-książki tego szanowanego wydawnictwa są dostępne za pośrednictwem księgarni internetowej EBSCOhost Collection Manager (ECM). Książki elektroniczne to wysoko cenione monografie, publikowane zarówno w języku polskim, jak i w innych językach, służące potrzebom czytelników, szczególnie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

“Współpraca z EBSCO wpisuje się w naszą strategię zwiększania międzynarodowej dostępności, dystrybucji i promocji Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego i jego autorów” - komentuje Ewa Bluszcz, Dyrektor i Redaktor Naczelna, Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.

“Jesteśmy bardzo dumni z partnerstwa z Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego, ponieważ uważamy, że zapewnia wielką wartość zarówno bibliotekom na całym świecie, jak i ich czytelnikom zainteresowanym polską literaturą badawczą. Wspieranie polskich wydawców akademickich wpisuje się w długoterminowe zobowiązanie EBSCO do poszerzenia naszej oferty książek elektronicznych w wielu językach “- mówi Jan Luprich, menedżer ds. Relacji z wydawcami EBSCO Central & Southeast Europe.

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego:

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego to jedna z wiodących oficyn uczelnianych w Polsce. Publikuje rocznie ponad 300 tytułów o charakterze dydaktycznym, naukowym i popularnonaukowym z różnych dziedzin, ze szczególnym uwzględnieniem humanistyki, nauk społecznych i ekonomicznych. Znaczna część publikacji to opracowania monograficzne i rozprawy habilitacyjne oraz czasopisma. Autorami są przede wszystkim pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego, ale również wybitni znawcy przedmiotu z innych ośrodków w Polsce i poza jej granicami.

EBSCO Information Services:

EBSCO Information Services (EBSCO) to wiodący dostawca wyszukiwarek naukowych dla bibliotek na całym świecie, posiadający ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. Wyszukiwarka EBSCO Discovery Service ™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwawcze dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu i szeroką personalizację. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych dla bibliotek, w tym setek baz danych, archiwów historycznych, referencji medycznych oraz narzędzi do nauki i rozwoju dla firm, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą czasopism elektronicznych i książek dla bibliotek, posiada dane do zarządzania prenumeratą ponad 360.000 tytułów, w tym ponad 57 000 czasopism elektronicznych, a także oferuje dostęp online do ponad 1 000 000 e-książek. Więcej informacji można znaleźć na stronie EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. EBSCO Information Services to oddział EBSCO Industries Inc., firmy rodzinnej od 1944 roku.

Share this: