Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Cztery sposoby ulepszenia strony internetowej biblioteki za pomocą systemu zarządzania treścią

Opublikowany 15-10-2020 w dla Bibliotek

System zarządzania treścią biblioteki (CMS) pomaga administratorom budować, tworzyć, zarządzać i publikować strony internetowe biblioteki w celu zwiększenia komfortu użytkowania.

Większość systemów zarządzania treścią została zbudowana z myślą o dużej liczbie użytkowników. Wyzwaniem stojącym przed bibliotekami jest to, że “uniwersalne rozwiązania” często nie spełniają wszystkich potrzeb - szczególnie specyficznych potrzeb bibliotekarza i użytkowników biblioteki. To właśnie w tym obszarze działa skuteczny system zarządzania treścią w bibliotece, zaprojektowany tak, by sprecyzować i spersonalizować funkcje kluczowe dla strony internetowej biblioteki.

W miarę jak rozwiązania cyfrowe przestają stanowić jakiekolwiek wyzwanie dla użytkowników, coraz istotniejsze jest, by biblioteki odpowiadały oczekiwaniom użytkowników w zakresie dostępności stron www i budowania pozytywnego doświadczenia cyfrowego. Poniżej znajdują się cztery punkty do rozważenia przy wyborze systemu zarządzania treścią dla witryny internetowej biblioteki.

1. Optymalizacja strony internetowej Twojej biblioteki dla każdego urządzenia

Słowo klucz w tym aspekcie to „responsywność”. Strona responsywna jest zoptymalizowana do wyświetlania niezależnie od urządzenia, na którym jest wyświetlana. Jeśli chodzi o system zarządzania treścią biblioteki, należy rozważyć CMS, w którym “responsywny projekt” został wbudowany w narzędzie. Bez względu na to, jakich zmian dokonasz w witrynie, użytkownicy będą mieli spójne doświadczenie wszędzie i niezależnie od tego (czy będzie to komputer stacjonarny, tablet czy urządzenie mobilne) będą mieli dostęp do witryny Twojej biblioteki.

2. Lepsze możliwości wyszukiwania

Twoja biblioteka ma dostęp do ogromnych zasobów i treści, ale jeśli Twoi użytkownicy nie mogą łatwo znaleźć najistotniejszych informacji, straciłeś je. System zarządzania zawartością biblioteki z integracjami plug-and-play do wyszukiwania i uwierzytelniania zapewnia optymalną obsługę wyszukiwania. Umieszczenie okienka wyszukiwania w witrynie internetowej biblioteki w centralnym punkcie strony głównej pomaga szybko odnaleźć poszukiwane informacje i zaspokaja intuicyjny “odruch jednokrotnego wyszukiwania”.

3. Reakcja na potrzeby użytkowników

Dzięki wykorzystaniu intuicyjnego pulpitu administratora zbudowanego z myślą o bibliotekarzach, bibliotekarze mogą szybko reagować na potrzeby swoich klientów, zwiększać wykorzystanie e-zasobów i skutecznie wprowadzać nowe treści, wydarzenia i wiadomości.

4. Tworzenie zrównoważonego doświadczenia

Zarządzanie stroną internetową biblioteki może stać się przytłaczające, jeśli aktualizacją strony zajmuje się zewnętrzna agencja lub dział zewnętrzny. Wniosek o zatwierdzenie budżetu na te aktualizacje to tylko jeden mały krok w długim i czasochłonnym procesie. W zależności od priorytetów, aktualizacje mogą być czasochłonne i kosztowne. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest system zarządzania treścią biblioteki, taki jak Stacks. Zalety Stacks to: natychmiastowe zmiany wizualne i treści obsługiwane w pulpicie administratora, jak również dostęp do wszystkich funkcji działających w tle. Stacks gwarantuje, że wszystkie integracje będą utrzymywane, aktualizacja oprogramowania i sprzętu będzie obsługiwana, a bezpieczeństwo pozostanie na najwyższym poziomie.

Poznaj Stacks

Share this: