Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Biblioteki Missouri State University wrożyły FOLIO

~ Korzystając z usług EBSCO FOLIO Biblioteki MSU jako pierwsze w Stanach Zjednoczonych wdrożyły Platformę Usług Bibliotecznych FOLIO ~

Ipswich, Warszawa - 16 czerwca 2020 r. - Biblioteki Missouri State University (MSU) współpracują z Platformą Usług Bibliotecznych FOLIO, co czyni MSU pierwszą instytucją akademicką w Stanach Zjednoczonych, która w pełni wdrożyła FOLIO. Biblioteki Missouri State University wdrożyły FOLIO współpracując z zespołem migracyjnym EBSCO FOLIO i korzystają z usług EBSCO FOLIO w zakresie hostingu i obsługi.

Dziekan Wydziału Usług Bibliotecznych w Bibliotekach Missouri State University, Tom Peters, twierdzi, że pracownicy biblioteki wyznaczyli ścisłe terminy realizacji. "Wdrożyliśmy FOLIO ERM w styczniu, a następnie migracja do pełnego FOLIO LSP odbyła się 8 czerwca, przy czym pokonaliśmy nasz cel, jakim było opuszczenie naszego obecnego ILS w ciągu trzech tygodni. Dzięki oddanym i zaangażowanym pracownikom naszej biblioteki, niesamowitej społeczności FOLIO i utalentowanemu zespołowi wdrożeniowemu EBSCO udało nam się przekroczyć nasze cele wdrożeniowe i migracyjne".

EBSCO Information Services Executive Vice President of FOLIO and Research SaaS, Gar Sydnor, podkreślił zdolność zespołów wdrożeniowych do dostarczenia FOLIO przed terminem. "Plany migracyjne mogą być złożone, a to był niesamowicie płynny proces. Nowoczesna konstrukcja FOLIO i otwarte API umożliwiły współpracę pracowników EBSCO i MSU w celu zapewnienia niezawodnego przejścia i modelowego wdrożenia tej nowej platformy usług bibliotecznych".

Oprócz FOLIO i ERM, Biblioteki Missouri State University wdrożyły EBSCO Discovery Service™ (EDS) i OpenAthens. EDS będzie używany jako podstawowy interfejs dla większości zasobów drukowanych i elektronicznych w bibliotekach. OpenAthens pozwoli na pojedyncze logowanie - prosty, oparty na standardach system, który ułatwia użytkownikom dostęp do zasobów cyfrowych za pośrednictwem strony internetowej biblioteki.

EBSCO Information Services Manager of FOLIO Consulting Services Anya N. Arnold, MLIS mówi, że była to praca grupowa wielu zespołów w MSU, FOLIO i EBSCO. "Personel MSU był dobrze przygotowany i płynnie współpracował z zespołem migracyjnym w EBSCO. Developerzy i programiści produktów FOLIO wykonali wyjątkową pracę, aby upewnić się, że FOLIO jest gotowe na MSU. Ponieważ MSU wdrożyło nie tylko system ERM FOLIO i LSP, ale także EBSCO Discovery Service i OpenAthens, zespoły te stały się częścią zespołu migracyjnego. Byłem częścią wielu zmian systemowych (zarówno na poziomie back endu jak i front endu) i jak dotąd była to jedna z najspokojniejszych migracji, nad którą miałem zaszczyt pracować".

MSU doda aplikację Kursy jeszcze w tym roku i będzie mógł korzystać z aplikacji i funkcjonalności w nadchodzącym wydaniu Goldenrod. Biblioteki MSU korzystają z funkcji Fameflower i poprzednich edycji.

Biblioteki Missouri State University obsługują potrzeby badawcze prawie 30.000 studentów, wydziałów i naukowców. Biblioteki posiadają 1,6 miliona rekordów bibliograficznych zarządzanych obecnie przez FOLIO. Ponieważ MSU jest pierwszym uniwersytetem w Stanach Zjednoczonych (i jednym z pierwszych na świecie), który współpracuje z FOLIO, ich wdrożenie nazywa się First FOLIO w stanie Missouri. Peters powiedział też swoim pracownikom, że będąc pierwszym w kraju, który pracuje z FOLIO, "stworzyli historię automatyzacji bibliotek". Peters napisał o wdrożeniu w Missouri State Library Notes, nazywając to "wielkim projektem modernizacji podstawowych systemów informacyjnych [bibliotek]".

 

O EBSCO Information Services

Firma EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu relewancji i szerokie możliwości dostosowania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych badawczych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługującym miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z zarządzaniem prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, a także dostępem online do ponad 1 500 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., która od 1944 roku jest firmą rodzinną.

 

###
Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:
tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com