Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Day w Rydze

W dniu 21 czerwca br. gościliśmy na Łotwie organizując EBSCO Day dla przedstawicieli łotewskich bibliotek akademickich oraz instytucjonalnych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych placówek bibliotecznych na Łotwie, którzy opowiedzieli o aktualnych wyzwaniach, jakich doświadczają w codziennej pracy z kadrą akademicką i studentami, a także inspirujących działaniach, które mogłyby stać się podstawą współpracy i rozwoju branży w regionie.

Temat współpracy środowiska był kanwą spotkania, podczas którego przedstawiciele EBSCO omówili założenia otwartego programu FOLIO – innowacyjnej platformy rozwoju nowoczesnych usług bibliotecznych. FOLIO to oprogramowanie typu Open Source, które rozwijane jest przez niezależnych deweloperów, inspirowane pomysłami bibliotekarzy i wydawców. Dzięki temu dopasowane jest do indywidualnych potrzeb i zróżnicowanych oczekiwań klientów i użytkowników. Wszelkie modyfikacje i rozwój aplikacji o nowe funkcjonalności są realizowane szybko, a sam program cechuje się wysokim poziomem elastyczności.

Podczas spotkania uczestnicy poznali również główne funkcjonalności projektu OpenDissertation. Zaprezentowano możliwości jakie program otwiera przed ośrodkami akademickimi i ich studentami w zakresie zwiększania dostępności i wykorzystania repozytorium uczelnianego przez użytkowników z całego świata.

Kolejne spotkania EBSCO Day już wkrótce.