Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Day w Kownie

Najnowsze tematy i trendy w branży usług bibliotecznych i informacyjnych na Litwie – spotkanie wokół FOLIO w Kownie.

Temat współpracy w ramach społeczności bibliotecznej był podstawą spotkania przedstawicieli EBSCO w Kownie. Wraz z przedstawicielami bibliotek akademickich i instytucjonalnych omówiliśmy główne założenia FOLIO - innowacyjnej, opartej na systemie Open Source, platformy stworzonej dla rozwoju nowoczesnych usług bibliotecznych. FOLIO jest budowane przez społeczność bibliotekarzy, programistów oraz wydawców, czerpiąc jednocześnie inspiracje i pomysły z codziennej praktyki bibliotekarzy. Platforma jest dostosowana do indywidualnych potrzeb bibliotek i ich zróżnicowanych oczekiwań. Projekt charakteryzuje się dużą elastycznością i modułową architekturą. Dzięki takiemu podejściu do rozwoju, nowe funkcjonalności systemu są wdrażane szybko i sprawnie.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy również główne założenia projektu OpenDissertation. Pokazaliśmy możliwości, jakie program oferuje ośrodkom akademickim i studentom, zwiększając dostępność i wykorzystanie repozytorium uniwersyteckiego wśród czytelników z całego świata.


Więcej na temat społeczności FOLIO