Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO eBooks™ otrzymuje najwyższy możliwy wynik w audycie dostępności książek elektronicznych ASPIRE

~ Wynik rankingu wzmacnia zobowiązanie do dostępności dzięki pierwszemu 100% wynikowi w historii ~

IPSWICH, Mass. - 12 marca 2020 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) zostało uznane za jednego z czołowych dostawców platform e-bookowych w ramach audytu dostępności ASPIREverified Accessibility Audit z pierwszym w historii idealnym wynikiem 100 procent. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla zaangażowania organizacji w poprawę treści i komunikacji jej oświadczeń dotyczących dostępności w celu zapewnienia pełnej przejrzystości dla klientów i użytkowników końcowych.

ASPIREverified to pierwsza usługa weryfikacji oświadczeń o dostępności w branży wydawniczej. Usługa ta pomaga stworzyć przejrzyste środowisko dla treści poprzez przeglądanie, ocenianie i weryfikowanie oświadczeń o dostępności najlepszych wydawców i dostawców. Ich wysiłki mają na celu promowanie dostępności poprzez zachęcanie wydawców i dostawców platform do dostarczania klientom przejrzystej komunikacji oraz do dalszego zwiększania przejrzystości wokół ich produktów. W ramach audytu ASPIREverified w 2019 roku firma EBSCO otrzymała złoty medal w wysokości 85%. EBSCO udowodniło swoje zaangażowanie w poprawę jakości obsługi użytkowników nie tylko poprzez zwiększenie wyniku o 15 punktów procentowych, ale także poprzez stanie się pierwszą platformą lub wydawcą, który osiągnie doskonały wynik.

Dyrektor ds. usług informacyjnych firmy EBSCO ds. zarządzania produktem EBSCO eBooks™ Kara Kroes Li mówi, że ten ranking odzwierciedla ciągłe zaangażowanie firmy EBSCO w poprawę komfortu użytkowania produktów EBSCO. "Bycie pierwszym dostawcą platformy, który otrzymał doskonały wynik na liście ASPIRE, świadczy o naszym zaangażowaniu na rzecz dostępności i włączenia wszystkich użytkowników, niezależnie od możliwości. Projekt ASPIRE pomógł nam zrozumieć, jak ważna jest jasna i wszechstronna dokumentacja dotycząca dostępności, co pozwala zaoszczędzić czas studentów i poprawić ich doświadczenie z naszymi produktami. Włączenie do tego audytu dostarcza nam również spostrzeżeń, które możemy wykorzystać do dalszej poprawy dostępności eBooków EBSCO. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom w firmie ASPIRE za to, że dzięki temu cennemu projektowi posunęliśmy branżę do przodu".

Oprócz udziału w audycie ASPIRE firma EBSCO zaprezentowała ostatnio szereg ulepszeń, nowych możliwości i projektów interfejsów, które zostaną dostarczone w ciągu najbliższego roku i później, co poprawi wrażenia użytkowników. Mapa drogowa podkreśla wysiłki firmy EBSCO zmierzające do tego, aby produkty były nie tylko użyteczne, ale również dostępne dla każdego użytkownika, pamiętając o jego specyficznych potrzebach. Z pomocą partnerów firmy EBSCO, W3C i The Carroll Center for Blind, firma EBSCO przeprowadziła badania użytkowników i przeprowadziła testy na miejscu, które zapewniają postęp w kierunku zgodności z normą WCAG 2.1AA.

Tim Lull, starszy wiceprezes ds. doświadczeń użytkowników i zarządzania produktem w firmie EBSCO Information Services, twierdzi, że ponieważ firma EBSCO pracuje nad udoskonaleniami platformy, które mają na celu zwiększenie jej dostępności, wyróżnienie to jest znakiem, że firma zmierza we właściwym kierunku. "Wyniki audytu  ASPIREverified są doskonałym wskaźnikiem, że koncentracja na doświadczeniach użytkowników i uwzględnianie dostępności we wszystkich projektach rozwojowych jest właściwą drogą, a w miarę rozwoju platformy EBSCO oczekujemy jeszcze większej liczby ulepszeń, które będą miały pozytywny wpływ na doświadczenia wszystkich użytkowników".

EBSCO eBooks oferuje dostęp do najlepszej na świecie kolekcji treści książek elektronicznych i jest w pełni zintegrowana z systemami EBSCOhost® i EBSCO Discovery Service™. Oprócz tysięcy tytułów wolnych od DRM, EBSCO eBooks to ponad 1 500 000 wysokiej jakości e-booków i 100 000 audiobooków od ponad 1 500 głównych wydawców akademickich i prasy uniwersyteckiej z całego świata.

Więcej informacji na temat ebooków EBSCO można znaleźć na stronie: https://www.ebscohost.com/ebooks.

O EBSCO Information Services
Firma EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu relewancji i szerokie możliwości dostosowania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych badawczych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługującym miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z zarządzaniem prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, a także dostępem online do ponad 1 500 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., która od 1944 roku jest firmą rodzinną.

 

###
Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com