Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO i Universal Knowledge Software wspierają biblioteki chcące wdrożyć FOLIO

~ Partnerstwo z dostawcą usług open source oferuje bibliotekom w RPA lokalne możliwości przy wdrażaniu platformy usług bibliotecznych FOLIO ~

Warszawa 13 lutego 2020 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) i Universal Knowledge Software (UKS) współpracują w celu wspierania bibliotek przyjmujących Platformę Usług Bibliotecznych FOLIO (LSP). EBSCO i UKS będą współpracować w celu zapewnienia niezawodnego hostingu i usług wsparcia lokalnie w Republice Południowej Afryki.

Wspierając biblioteki FOLIO, UKS pomoże zwiększyć popularność FOLIO w sektorze bibliotek akademickich w RPA i zapewni dodatkowe usługi dla swoich obecnych klientów.

Neesha Ramsumar, Dyrektor Generalna UKS mówi, że UKS wspiera autorskie i open source'owe rozwiązania dla bibliotek w Republice Południowej Afryki. "Mamy długą historię skutecznego wspierania bibliotek w RPA. Teraz szukamy nowych sposobów, aby dać bibliotekom większy wybór, od systemów zaprojektowanych w XXI wieku i na ten wiek. Partnerstwo z EBSCO pozwala nam pomagać instytucjom we wdrażaniu FOLIO i wspierać biblioteki, które wdrażają tę nową technologię. FOLIO daje bibliotekom wybór, koncentrując się jednocześnie na poprawie wsparcia patronów i wydajności biblioteki".

EBSCO wspiera FOLIO w zakresie finansowania, rozwoju i zarządzania projektami. Oprócz współpracy z uznanymi dostawcami usług open source, EBSCO zapewnia również usługi hostingowe i zaawansowane wsparcie oprogramowania, a także różne usługi integracji danych dla bibliotek przyjmujących FOLIO LSP.

Mark Allcock, dyrektor ds. Współpracy partnerskich FOLIO w EBSCO, mówi, że ostatnie umowy pomiędzy EBSCO a innymi dostawcami stanowią wartość dodaną do obsługi klienta oferowanej przez EBSCO podczas wdrożeń FOLIO na całym świecie. "Starannie wybierając dobrze znanych lokalnych dostawców, staramy się zapewnić bibliotekom najlepsze z obu światów - lokalne wsparcie, wsparte globalnym zasięgiem firmy EBSCO. Kontynuując tworzenie partnerstw z dostawcami takimi jak Universal Knowledge Software, zwiększamy nasze możliwości w zakresie wspierania bibliotek na całym świecie i umożliwiamy im korzystanie z nowoczesnych zasobów open source i wsparcia technicznego. Biblioteki mogą współpracować z lokalnymi dostawcami, których znają i którym ufają, a firma EBSCO może zapewnić bibliotekom możliwość wyboru następnego dostawcy usług LSP".

FOLIO obejmuje społeczność bibliotekarzy, programistów i dostawców usług, którzy przyłączyli się do specjalnych grup interesu aktywnie tworząc Open Source LSP, który wspiera tradycyjną funkcjonalność ILS z możliwością dodawania dodatkowych wartości i usług. Aplikacje są modułowe i pozwalają wielu dostawcom lub bibliotekom na tworzenie aplikacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.folio.org.

 

O EBSCO Information Services
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług z zakresu wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu i szerokie możliwości dostosowywania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych naukowych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z możliwością zarządzania prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, jak również dostępem online do ponad 1 000 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.pl. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., firmy rodzinnej od 1944 roku.

O Universal Knowledge Software
Universal Knowledge Software (UKS) jest głównym liderem w dziedzinie oprogramowania do zarządzania bibliotekami i informacjami w Afryce. Nasz sukces opiera się na latach specjalizacji w branży bibliotecznej w połączeniu z połączonym doświadczeniem, dzięki czemu masz pewność, że przez cały czas będziesz miał do czynienia z naszą silną akumulacją, profesjonalizmem, zbiorową innowacyjnością i zaufaną metodologią. Oferujemy szeroki zakres usług o wartości dodanej dla bibliotek w całej Afryce z naszego biura w Johannesburgu. Jesteśmy stabilną finansowo i rozwijającą się firmą, która zapewnia również wsparcie bazodanowe i operacyjne, a także kompleksowe wsparcie aplikacyjne dla zainstalowanej bazy ponad 500 bibliotek w różnych instytucjach, z ponad 2000 jednoczesnych użytkowników.

 

###

Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

email: kontakt@ebsco.com
tel.: 22 745 11 05