Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Information Services ogłasza nabór do pragramu grantowego EBSCO Solar 2020

~ Trzy granty w wysokości 100 000 USD dostępne dla bibliotek z całego świata, które chcą wdrożyć "zielone" inicjatywy ~

Warszawa 24 stycznia 2020 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) zachęca biblioteki do składanie wniosków o dotacje, dzięki którym będą mogły zrealizować zielone inicjatywy, poprzez sfinansowanie instalacji solarnych ze środków programu EBSCO Solar. W ramach inicjatywy EBSCO Solar firma EBSCO udostępni wnioskodawcom z bibliotek na całym świecie trzy granty w wysokości 100 000 USD.

Dotacje te pozwolą zwycięskim bibliotekom zmniejszyć wydatki na usługi energetyczne poprzez zainstalowanie w swoich placówkach zestawu solarnego. Po przeanalizowaniu korzyści z fotowoltaiki na terenie swojej siedziby głównej, firma EBSCO wprowadziła program grantów EBSCO Solar, dzięki któremu biblioteki zainteresowane zainstalowaniem własnych zestawów solarnych mają szanse na realizację tego celu. Od 2016 roku w ramach programu EBSCO Solar firma przekazała bibliotekom prawie milion dolarów w postaci grantów.

W 2019 roku EBSCO otrzymało zgłoszenia z 18 krajów. Zwyciężyły Medicine Hat College w Medicine Hat, Alberty w Kanadzie; New Port Richey Public Library, New Port Richey z Florydy; oraz Hedgesville Public Library, Hedgesville w Zachodniej Wirginii i dzięki temu otrzymały w ubiegłym roku po 100 000 dolarów. Oczekuje się, że biblioteki te zainstalują swoje systemy fotowoltaiczne w 2020 roku.

Prezes EBSCO Information Services, Tim Collins, twierdzi, że instytucje odnoszą korzyści w sposób wykraczający poza oszczędzanie pieniędzy. "EBSCO szczyci się tym, że jest przykładem na to, jak można rozwijać zrównoważone zasoby na poziomie korporacyjnym. Cieszymy się, że możemy promować tę inicjatywę i oferować dotacje na energię słoneczną bibliotekom, dzięki czemu możemy inwestować w społeczności, które chcą oferować alternatywne źródła energii. Granty słoneczne EBSCO Solar motywują instytucje do działania proekologicznego i edukowania swoich społeczności w zakresie korzyści płynących z wykorzystania zasobów energii słonecznej".

Zainteresowane biblioteki zachęcamy do zadawania pytań do 28 lutego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 1 maja, a zwycięzca zostanie ogłoszony 26 czerwca 2020 r., zarówno online, jak i podczas corocznej konferencji ALA w Chicago, Illinois. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EBSCO Solar pod adresem www.ebsco.com/solar, łącznie z linkiem do formularza zgłoszeniowego i FAQ.


O EBSCO Information Services
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług z zakresu wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu i szerokie możliwości dostosowywania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych naukowych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z możliwością zarządzania prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, jak również dostępem online do ponad 1 000 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.pl. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., firmy rodzinnej od 1944 roku.

 

###

Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

email: kontakt@ebsco.com
tel.: 22 745 11 05