Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Information Services ogłasza rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do programu EBSCO Solar 2021

~ 200 000 USD w grantach dostępnych dla bibliotek na całym świecie ~

IPSWICH, Mass. - 20 stycznia 2021 r. - Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do programu grantowego EBSCO Solar na rok 2021, organizowanego przez EBSCO Information Services (EBSCO). Już po raz piąty firma EBSCO przyjmuje wnioski o przyznanie grantów, które sfinansują instalacje solarne w bibliotekach na całym świecie. W ramach inicjatywy EBSCO Solar 2021 EBSCO udostępni łącznie 200 000 USD w formie grantów.

Dotacje te pomogą zwycięskim bibliotekom zmniejszyć wydatki na media poprzez instalację systemów fotowoltaicznych. EBSCO wprowadziło program grantowy EBSCO Solar w 2016 roku i do tej pory przekazało bibliotekom ponad milion dolarów w formie grantów.

W 2020 r. EBSCO otrzymało ponad 90 zgłoszeń od bibliotek z 18 krajów. H. Lavity Stoutt Community College, Learning Resource Centre, w Tortoli, Brytyjskie Wyspy Dziewicze; Independence Public Library w Independence, Belize; Pacific Theological College w Suva, Wyspy Fidżi; Peterborough Town Library w Peterborough, New Hampshire; oraz The Valley Library przy Oregon State University w Corvallis, Oregon, to zwycięzkie instytucje, którym przyznano finansowanie w ramach projektu EBSCO Solar.

Prezes EBSCO Information Services Tim Collins twierdzi, że instytucje zmniejszają emisję dwutlenku węgla i dają przykład swoim społecznościom. "Energia słoneczna to świetny sposób na pokazanie wartości zielonych technologii. Oferując bibliotekom granty solarne, EBSCO inwestuje w społeczności, które chcą promować alternatywne źródła energii, a także pragną edukować swoje społeczności na temat korzyści płynących z energii słonecznej."

Strona internetowa EBSCO Solar pod adresem www.ebsco.com/solar zawiera takie szczegóły jak: harmonogram, możliwość zgłaszania pytań, link do formularza zgłoszeniowego oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zainteresowane biblioteki zachęcamy do nadsyłania pytań do 28 lutego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 3 maja, a zwycięzca zostanie ogłoszony w czerwcu 2021 roku.

 

O EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych i technologii wyszukiwawczych online dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, placówek służby zdrowia i instytucji medycznych, korporacji oraz agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, aż po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc, która od 1944 r. jest firmą rodzinną. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.com.

 

###

Więcej informacji:

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa

tel.: (+48) 22 745 11 05
email: kontakt@ebsco.com