Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Information Services opracowuje bezpłatne narzędzie pomocy bibliotekarzom z raportami COUNTER

~EBSCO Information Services opracowała SUSHI Harvester dla bibliotek wielooddziałowych w celu ulepszenia sprawozdawczości dotyczącej użytkowania.~

EBSCO Information Services (EBSCO) opracowało nowy zasób ułatwiający sporządzanie raportów KONTROLA ZBIORÓW. SUSHI Harvester for Multi-Site Libraries (R5 Harvester) jest narzędziem Microsoft® Access® zaprojektowanym w celu ułatwienia małym i średnim konsorcjom łatwiejszego zbierania raportów COUNTER dla powiązanych z nimi bibliotek.

R5 Harvester został stworzony przez zespół rozwojowy EBSCO kierowany przez Olivera Pescha, Głównego Stratega Produktu firmy, który jest zaangażowany w COUNTER od początku jego istnienia. Pesch mówi, że aplikacja pozwala konsorcjom i innym organizacjom z wielu bibliotek na zarządzanie ich danymi uwierzytelniającymi R5 SUSHI i automatyzację zbierania danych statystycznych COUNTER. "Raporty użytkowania, pobierane przez COUNTER_SUSHI, są zapisywane na lokalnym dysku twardym użytkownika albo w formie tabelarycznej COUNTER R5, albo jako wydzielony plik tekstowy nadający się do załadowania do bazy danych".

Wydanie wersji 5 Kodeksu postępowania COUNTER spełniło swój cel zmniejszenia złożoności przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości i usprawnieniu raportowania użytkowania. Dyrektor COUNTER, Lorraine Estelle, mówi o nowej wersji COUNTER R5, wskazując, że niektóre konsorcja biblioteczne musiały zebrać raporty użytkowania dla powiązanych z nimi bibliotek, a EBSCO było w stanie dostarczyć Harvester R5. "Pracownicy bibliotek zgłaszali, że potrzebują narzędzia do bardziej efektywnego zbierania raportów użytkowania, a firma EBSCO była w stanie stworzyć R5 Harvester, łatwe w użyciu rozwiązanie pozwalające bibliotekom wielooddziałowym na zbieranie raportów użytkowania dla powiązanych z nimi bibliotek".

R5 Harvester, który jest bezpłatny do użytku niekomercyjnego, oraz towarzyszący mu podręcznik są dostępne na stronie internetowej: https://www.projectcounter.org/r5_harvester/.

 

O EBSCO Library Solutions
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu relewancji i szerokie możliwości dostosowania. Firma EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych badawczych, archiwów historycznych, referencji medycznych w punktach opieki zdrowotnej i korporacyjnych narzędzi edukacyjnych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z zarządzaniem prenumeratą ponad 360 000 seriali, w tym ponad 57 000 e-czasopism, a także dostępem online do ponad 1 500 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. Firma EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries Inc., która od 1944 roku jest firmą rodzinną.

###
Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:
tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com