Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO udostępniło kolekcję EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection

~ Rosnący wybór tysięcy książek elektronicznych w otwartym dostępie, bez DRM ~

IPSWICH, Mass. - 17 czerwca 2021 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) udostępnia nową kolekcję e-booków zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie. Kolekcja EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection jest wolna od DRM, dostępna bezpłatnie na platformie EBSCOhost® i łatwa do znalezienia za pośrednictwem EBSCO Discovery Service.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press, aby zapewnić bibliotekom i użytkownikom końcowym wybór i dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści, których liczba będzie rosła w tysiącach. Dzięki tej kolekcji biblioteki uzyskują dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewnia użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Kolekcja Monografii Open Access została starannie dobrana i skompletowana, aby zaoszczędzić czas bibliotekarzy przy wyszukiwaniu i kwalifikowaniu treści OA. Biblioteki mogą pobierać bezpłatne, pełne rekordy OCLC MARC i/lub aktywować te kolekcje do wyszukiwania w wiodących usługach typu discovery, a także generować dedykowane raporty dotyczące wykorzystania kolekcji. Tytuły będą przechowywane w Portico, aby zapewnić stabilność i dostęp w długim okresie czasu. Kolekcja książek elektronicznych OA uzupełnia inne działania EBSCO wspierające otwarty dostęp, w tym Faculty Select™, łatwy w użyciu interfejs, który łączy wykładowców z otwartymi podręcznikami, otwartymi zasobami edukacyjnymi (OER) i dostępem do książek elektronicznych bez DRM od najlepszych wydawców akademickich.

Kara Kroes Li, dyrektor ds. zarządzania produktami w EBSCO Information Services, powiedziała, że tworzenie i udostępnianie tej kolekcji jest dowodem wieloletniego zaangażowania firmy EBSCO w dostępność, zrównoważone publikowanie i otwarte badania naukowe. "EBSCO jest zaangażowane w udostępnianie treści bibliotekom i ich użytkownikom końcowym w otwartej sieci, aby zwiększyć ich wykorzystanie, poszerzyć zasięg i zwiększyć oddziaływanie biblioteki. Użytkownicy otrzymują korzyści płynące z najbardziej dostępnej platformy dla monografii w otwartym dostępie, z dodatkowymi korzyściami w postaci EPUB online, pobierania pełnych e-booków oraz pełnego zestawu narzędzi badawczych."

Więcej informacji na temat Kolekcji Monografii EBSCO eBooks Open Access można znaleźć na stronie: https://more.ebsco.com/PL-eBooks-open-access-2021.html

 

O EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych online i technologii wyszukiwawczych dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, instytucji medycznych, korporacji i agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, aż po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc, która od 1944 r. jest firmą rodzinną. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.com.

 

###

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
 

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa
tel.: (+48) 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com