Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO uruchamia platformę Panorama™ Analytics

~ Platforma następnej generacji zapewniająca bibliotekom bieżącą analizę swojej działalności ~

IPSWICH - 31 marca 2021 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) ogłasza powstanie platformy Panorama™, nowoczesnego narzędzia analitycznego dla bibliotek, łączącego różne zbiory danych bibliotecznych i uniwersyteckich w celu umożliwienia wglądu w nie za pomocą uproszczonej platformy. Panorama oferuje narzędzia wizualizacyjne i centralny pulpit do gromadzenia, obsługi  i wyświetlania danych, aby pomóc bibliotece w wykazaniu jej wpływu i podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zbiorów.

Funkcje Panoramy obejmują samoobsługową platformę do wyszukiwania danych, domyślne i niestandardowe pulpity wizualne oraz konfigurowalne źródła danych. Funkcje te zostały stworzone, aby pomóc bibliotekom w wykazaniu ich wartości dla instytucji akademickiej, wspieraniu nowych programów i podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących wydatków bibliotecznych przy jednoczesnym tworzeniu najbardziej efektywnych kolekcji dla swoich użytkowników.

University of Denver, Rensselaer Polytechnic Institute i Chalmers University of Technology współpracowały z EBSCO we wstępnych fazach rozwoju Panoramy i pomagały w analizie danych, budowie przepływów danych i ocenie interfejsu. Kolejni partnerzy to University of South Carolina, University of Melbourne oraz Seton Hall University, którzy uczestniczyli w rozwoju platformy poprzez testowanie przepływów danych, rozszerzanie zakresu źródeł danych oraz dostarczanie dodatkowych informacji zwrotnych na temat pulpitów.

Dyrektor ds. zarządzania produktami w EBSCO Information Services, John McDonald, powiedział, że Panorama została stworzona, aby zapewnić bibliotekom narzędzia, których potrzebują, aby wykazać swoją wartość i podejmować świadome decyzje dotyczące obsługi swoich czytelników. "EBSCO stworzyło Panoramę nie tylko po to, aby usprawnić procesy przepływu pracy w bibliotekach akademickich, ale aby zapewnić im wgląd w czasie rzeczywistym w kolekcje i usługi, aby podejmować decyzje oparte na dowodach i wzmacniać wartość biblioteki dla instytucji".

Dziekan bibliotek na University of Denver Michael Levine-Clark mówi, że Panorama jest sposobem na bycie bardziej proaktywnym. "Panorama łączy wiele źródeł danych razem, aby wydobyć na powierzchnię nowe spostrzeżenia na temat zaangażowania użytkowników biblioteki. Na naszej uczelni, będziemy w stanie przejść od reaktywnej, jednorazowej analizy danych do analizy trendów w czasie rzeczywistym i analizy predykcyjnej dotyczącej tego, jak nasi klienci korzystają z naszych zbiorów i usług. Wykorzystanie danych w celu udowodnienia, że biblioteka przyczynia się do realizacji misji edukacyjnej uniwersytetu, jest jednym z najważniejszych strategicznych przedsięwzięć w naszej przyszłości."

Dyrektor biblioteki Rensselaer of Polytechnic Institute Andrew White mówi, że dołączenie do grona uczelni tworzących Panoramę jest sposobem na pomoc bibliotekom. "Integracja analityki bibliotecznej z innymi akademickimi i administracyjnymi wskaźnikami istniejącymi w szkolnictwie wyższym jest dużym krokiem naprzód w wykazywaniu wpływu i wartości biblioteki".

Panorama daje możliwości integracji z EBSCO Discovery Service™ i Platformy Usług Bibliotecznych FOLIO.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: https://www.ebsco.com/products/panorama.

 

Informacje o EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych online i technologii wyszukiwawczych dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, instytucji medycznych, korporacji i agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, aż po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc, która od 1944 r. jest firmą rodzinną. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.com.

 

###

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
 

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa
tel.: (+48) 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com

lub

Erica Gilson
Senior Communications Specialist
egilson@ebsco.com