Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO współpracuje z Google Campus Activated Subscriber Access (CASA)

~ Możliwość płynnego uwierzytelniania treści EBSCO poza kampusem uczelni za pośrednictwem Google Scholar ~

IPSWICH, WARSZAWA - 27 maja 2020 - EBSCO Information Services (EBSCO) ogłasza partnerstwo z Campus Activated Subscriber Access (CASA) poprzez Google Scholar. Osoby, które rozpoczynają badania w Google Scholar, mogą teraz uzyskać dostęp do treści EBSCO z płynną obsługą podczas prowadzenia badań poza terenem uczelni.

CASA umożliwia badaczom zdalny dostęp do treści naukowych swojej instytucji poprzez zapewnienie płynnego linkowania i uwierzytelniania. Dzięki współpracy z Google Scholar, użytkownicy będą mogli teraz uwierzytelnić się także do artykułów i czasopism EBSCO, do których mają dostęp. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych informacji podczas pracy poza siedzibą uczelni, co ułatwia prowadzenie badań w dowolnym czasie i miejscu. Linki do treści EBSCO będą również dostępne w Google Scholar, co poprawi komfort użytkowania.

Tim Lull, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie EBSCO, podkreśla znaczenie dostępu do treści EBSCO w każdym miejscu i czasie, gdy użytkownicy prowadzą swoje badania, zwłaszcza gdy pracują zdalnie. "W miarę jak firma EBSCO kontynuuje ulepszanie doświadczeń użytkowników, ekscytujące jest lepsze umożliwienie procesu badawczego za pośrednictwem Google Scholar poprzez udostępnienie zaufanych linków do pełnotekstowych treści naukowych EBSCO oraz skuteczne usuwanie barier w dostępie".

Anurag Acharya, współtwórca Google Scholar, mówi: "CASA opiera się na programie Google Scholar Subscriber Links, który zapewnia bezpośrednie linki w interfejsie wyszukiwania do subskrybowanych kolekcji dla użytkowników na terenie kampusów. Dzięki CASA, badacze mogą rozpocząć analizę treści i literatury na uczelni i wznowić je tam, gdzie ukończona została praca po powrocie do domu lub w podróży, bez żadnych przeszkód. Subskrybowane kolekcje są podświetlone w wyszukiwarce Google Scholar i istnieje możliwość dostępu do artykułów w dokładnie taki sam sposób, jak na terenie kampusu".

Dowiedz się więcej o EBSCO i Google Scholar CASA na stronie EBSCO Connect.

 

O EBSCO Information Services

Firma EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu relewancji i szerokie możliwości dostosowania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych badawczych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługującym miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z zarządzaniem prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, a także dostępem online do ponad 1 500 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., która od 1944 roku jest firmą rodzinną.

 

###
Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com