Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

GOBI® Library Solutions from EBSCO współpracuje z Books at JSTOR

~ Nowa oferta zapewnia bibliotekom większy wybór w zakresie nabywania i zarządzania programami DDA za pośrednictwem dedykowanego rozwiązania usprawniającego przepływ pracy ~

Ipswich, Warszawa - 30 czerwca 2020 r. - GOBI® Library Solutions from EBSCO zapewnia bibliotekom wybór, rozszerzając swoje usługi Demand Driven Acquisition (DDA) na Books at JSTOR. Rozwiązanie to oferuje bibliotekom więcej możliwości nabycia i zarządzania ich programem DDA poprzez preferowane rozwiązanie przepływu pracy.

Program e-booków JSTOR oferuje prawie 90,000 tytułów wolnych od DRM, o nieograniczonym dostępie, które są wygodne do wyszukania i użycia wraz z czasopismami na łatwo dostępnej platformie. Rozwinięty mechanizm umożliwiający zakupy w modelu DDA i wielopoziomowe oszczędności zapewniają użytkownikom biblioteki wyjątkową wartość. Wiceprezes JSTOR ds. Kolekcji Licencyjnych John Lenahan mówi, że jest to naturalne przedłużenie długotrwałej współpracy. "JSTOR ma silne relacje z GOBI od 2014 roku w zakresie wspierania nabywania tytułów do poszczególnych zasobów bibliotecznych. Rozszerzenie naszego strategicznego partnerstwa jest kolejnym kluczowym krokiem we wspieraniu społeczności akademickiej innowacyjnymi modelami nabywania".

Biblioteki będą miały możliwość korzystania z planu zatwierdzania, wszystkich sprofilowanych treści lub wszystkich dostępnych treści JSTOR-a , które wzmocnią ich programy DDA. JSTOR DDA będzie częścią usługi GOBI Multi-Vendor DDA, która obecnie oferuje DDA poprzez ProQuest Ebook Central® i EBSCO eBooks™. Po dodaniu JSTOR-a, usługa GOBI Multi-Vendor DDA będzie nadal zapewniać pełne pokrycie zawartości i zachowa wybór biblioteki poprzez kaskadowanie opcji DDA do dostępnej platformy w oparciu o preferencje bibliotek. Usługa GOBI JSTOR DDA jest kierowana do wczesnych użytkowników w lipcu, z oficjalną premierą spodziewaną na sierpień 2020.

Rebecca Seger, wiceprezes JSTOR ds. uczestnictwa instytucjonalnego i partnerstw strategicznych, twierdzi, że partnerstwo to wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom klientów biblioteki. "Wiele bibliotek obserwuje zwiększone zapotrzebowanie na e-książki, a jednocześnie szybko pracuje nad wspieraniem zdalnego nauczania i badań naukowych, dlatego też efektywność kosztowa i uproszczenie przepływu pracy związanej z zakupem są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej".

Dyrektor ds. Zarządzania Produktem GOBI Library Solutions from EBSCO - Caroline Zappasodi mówi, że GOBI stawia na pierwszym miejscu wybór biblioteki. "Rozszerzenie naszej współpracy z ITHAKA poprzez integrację programu DDA JSTOR z GOBI zapewni rozszerzoną usługę DDA, wspierając potrzebę natychmiastowego zapewnienia bibliotekom zwiększonego dostępu do treści cyfrowych do zdalnego nauczania, bez dodatkowego obciążania personelu. Ta nowa usługa umożliwi bibliotekom wykorzystanie najlepszych możliwości platformy JSTOR, cennika i katalogu oraz zaufanych usług technicznych GOBI, de-duplikacji i wsparcia rozwoju kolekcji".

O GOBI® Library Solutions from EBSCO
GOBI® Library Solutions from EBSCO, dawniej YBP Library Services, oferuje ponad 17 milionów drukowanych i elektronicznych książek dla bibliotek akademickich, badawczych i specjalnych na całym świecie. Od usprawniania przepływu pracy po współpracę z bibliotekarzami, GOBI Library Solutions stara się dostarczać najlepsze rozwiązania dla potrzeb bibliotek w zakresie pozyskiwania, rozwoju zbiorów i usług technicznych. Od ponad 40 lat misja pozostaje ta sama - partnerstwo z bibliotekami w zapewnianiu dostępu do jak najszerszej gamy dostępnych treści naukowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej GOBI Library Solutions pod adresem: gobi.ebsco.com.

O EBSCO Library Solutions
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu relewancji i szerokie możliwości dostosowania. Firma EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych badawczych, archiwów historycznych, referencji medycznych w punktach opieki zdrowotnej i korporacyjnych narzędzi edukacyjnych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z zarządzaniem prenumeratą ponad 360 000 seriali, w tym ponad 57 000 e-czasopism, a także dostępem online do ponad 1 500 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy EBSCO pod adresem: www.ebsco.com. Firma EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries Inc., która od 1944 roku jest firmą rodzinną.

O JSTOR
JSTOR zapewnia dostęp do ponad 12 milionów artykułów z czasopism naukowych, e-booków i źródeł podstawowych w 75 dyscyplinach. Jego potężna platforma badawcza i dydaktyczna pozwala użytkownikom na zapoznanie się z szeroką gamą treści naukowych. JSTOR współpracuje z bibliotekami w celu połączenia studentów i wykładowców z istotnymi treściami przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększeniu powierzchni półek; zapewnia niezależnym naukowcom bezpłatny i tani dostęp do stypendiów; oraz pomaga wydawcom dotrzeć do nowych odbiorców i zachować ich treści dla przyszłych pokoleń. JSTOR jest częścią ITHAKA, organizacji non-profit, do której należą również Artstor, Ithaka S+R i Portico.

 

Więcej informacji:
Erica Gilson
Senior Communications Specialist
EBSCO Information Services
978-356-6500 x2182
egilson@ebsco.com

Sarah Glasser
Associate Vice President, Marketing
ITHAKA
212-358-6419
sarah.glasser@ithaka.org