Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

IBM Watson Health i EBSCO uruchomią rozwiązanie wspierajace podejmowanie decyzji klinicznych

~ Rozwiązanie łączące rzeczywistą zawartość leków i charakterystykę chorób, przetwarzanie w naturalnym języku i narzędzia oparte na chmurze w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji klinicznych w punkcie opieki ~

Cambridge, MA, 11 marca 2020 r. - IBM Watson Health (NYSE: IBM) i EBSCO Information Services (EBSCO) ogłosiły dzisiaj strategiczną współpracę mającą na celu zwiększenie wsparcia w zakresie podejmowania decyzji klinicznych (clinical decision support - CDS) i usprawnień dla dostawców usług medycznych i systemów opieki zdrowotnej. Firmy łączą swoje odpowiednie zestawy rozwiązań - DynaMed® i IBM® Micromedex® z Watson™ - w jedno, wysokiej jakości globalne rozwiązanie o nazwie "DynaMed i Micromedex z Watson". Pakiet rozwiązań zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby połączyć zawartość baz leków i chorób w jedno źródło informacji oparte na dowodach, co pomoże w podejmowaniu decyzji klinicznych.

DynaMed zapewnia recenzowane treści kliniczne, w tym systematyczne przeglądy literatury w 28 specjalnościach, dotyczące kompleksowych zagadnień związanych z chorobą, stanami chorobowymi i nieprawidłowymi wynikami badań oraz wysoce skoncentrowane zagadnienia dotyczące oceny, diagnostyki różnicowej i zarządzania. Zawartość jest poddawana rygorystycznemu, siedmiostopniowemu procesowi, który daje lekarzom dostęp do aktualnych, opartych na dowodach naukowych zaleceń diagnostycznych i terapeutycznych. IBM Micromedex jest jedną z największych internetowych baz danych referencyjnych dotyczących informacji o lekach. Korzysta z niej ponad 4500 szpitali i systemów opieki zdrowotnej na całym świecie, aby wspierać podejmowanie decyzji w zakresie zarządzania terapią leków, zarządzania chorobami i stanem zdrowia, toksykologii, medycyny alternatywnej i edukacji pacjentów.

"Badania pokazują, że zaufanie dostawców usług medycznych do wsparcia decyzji klinicznych wynika ze znajomości metodologii opartych na dowodach naukowych, które pomogły zbudować podstawy merytoryczne[1]" - powiedział Anil Jain, wiceprezes, dyrektor ds. informacji zdrowotnych IBM Watson Health. "Kiedy klinicyści są pewni, że ich wsparcie decyzji klinicznych opiera się na dokładnych i aktualnych informacjach, są bardziej skłonni wykorzystywać tę technologię do wspierania swoich decyzji dotyczących opieki zdrowotnej[2]".   

IBM Micromedex z Watsonem został zaprojektowany tak, aby wykorzystywać sztuczną inteligencję (AI) i przetwarzanie języka naturalnego (NLP) do ominięcia wyszukiwania słów kluczowych na rzecz bardziej konwersacyjnego podejścia do wyszukiwania treści leków. DynaMed i Micromedex z Watson zostaną zaprojektowane tak, aby zapewnić klinicystom bezpośredni dostęp do treści o lekach i chorobach w punktach opieki, wspomagając podejmowanie decyzji klinicznych.  

"Oczekuje się, że synergia naszych światowej klasy, opartych na dowodach naukowych treści przyczyni się do zwiększenia wydajności większej liczby systemów opieki zdrowotnej, wykorzystując wgląd w dane przy podejmowaniu decyzji", powiedziała Betsy Jones, wiceprezes wykonawcza EBSCO Clinical Decisions. "Budując w oparciu o najnowszą technologię chmury obliczeniowej, wykorzystamy światowej klasy treści DynaMed i IBM Micromedex do stworzenia płynnego i spersonalizowanego rozwiązania. To doskonałe rozwiązanie dla zespołów opieki nad pacjentem".

"Jeśli chodzi o wsparcie decyzji klinicznych, treść jest królem. Prawie dziewięciu na dziesięciu lekarzy w USA wdraża obecnie technologię elektronicznych kart zdrowia[3]" - powiedział Todd Nolen, dyrektor generalny IBM Micromedex Solutions, IBM Watson Health. "Wierzymy, że DynaMed i Micromedex z Watson mogą zapewnić organizacjom służby zdrowia wartość i innowacyjność, aby umożliwić szybki dostęp do wysokiej jakości dowodów medycznych, które są niezbędne dla klinicystów pracujących nad zapewnieniem bezpiecznej i skutecznej opieki nad pacjentami w ramach ich pracy klinicznej".

Oczekuje się, że DynaMed i Micromedex z pakietem rozwiązań Watson będą dostępne do powszechnego użytku w kwietniu 2020 r.[4] Firmy IBM Watson Health i EBSCO Information Services będą również nadal sprzedawać oddzielnie pakiet rozwiązań IBM Micromedex z Watson i DynaMed, aby zaoferować elastyczne opcje, które pomogą spełnić potrzeby klientów.

Odwiedź www.dynamedex.com, aby dowiedzieć się więcej na temat połączonego rozwiązania, umówić się na demonstrację na żywo z zespołem specjalistów lub zarejestrować się na webinarium 9 kwietnia - Better Together: DynaMed i Micromedex z Watson.

O IBM Watson Health
IBM Watson Health jest partnerem w zakresie danych, analizy i technologii dla branży zdrowotnej. Wspierani innowacyjnością IBM i inteligencją firmy Watson, jesteśmy zaangażowani w budowanie inteligentniejszych ekosystemów zdrowotnych. Dzięki połączeniu naszego głębokiego doświadczenia branżowego w dziedzinie zdrowia, danych i analizy, użytecznych informacji oraz reputacji w zakresie bezpieczeństwa i zaufania, Watson Health współpracuje z klientami i partnerami, aby pomóc im osiągnąć prostsze procesy, lepsze zrozumienie opieki, szybsze przełomowe rozwiązania i lepsze doświadczenia dla ludzi na całym świecie. Dowiedz się więcej na stronie ibm.com/watson/health.

O zasobach firmy EBSCO w dziedzinie ochrony zdrowia
Firma EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą rozwiązań wspomagających podejmowanie decyzji klinicznych, informacji z zakresu badań medycznych i wywiadu biznesowego w służbie zdrowia dla branży medycznej. Wśród użytkowników usług EBSCO znajdują się specjaliści w dziedzinie medycyny, pielęgniarstwa i opieki zdrowotnej. Do flagowych produktów należą DynaMed®, Dynamic Health™, e-booki i czasopisma kliniczne, EBSCO Discovery Service™, licencjonowane bazy danych (takie jak CINAHL® Complete, MEDLINE® Complete) oraz EBSCONET®. Bazy danych dotyczące zdrowia firmy EBSCO są zasilane przez EBSCOhost®, platformę badawczą preferowaną przez biblioteki na całym świecie.

###

IBM
Carolyn Castel
tel.: 857337-0601
carolyn.castel@ibm.com

EBSCO
Jessica Holmes
Communications Director
tel.: 978-356-6500 wew. 3485
jmholmes@ebsco.com


Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:
tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com

--------------------

[1] Khairat S, Marc D, Crosby W, Al Sanousi A. Reasons For Physicians Not Adopting Clinical Decision Support Systems: Critical Analysis. JMIR Med Inform. 2018;6(2):e24. Published 2018 Apr 18. doi:10.2196/medinform.8912.

[2] Khairat S, Marc D, Crosby W, Al Sanousi A. Reasons For Physicians Not Adopting Clinical Decision Support Systems: Critical Analysis. JMIR Med Inform. 2018;6(2):e24. Published 2018 Apr 18. doi:10.2196/medinform.8912.

[3] Jamoom E, Yang N. Table of Electronic Health Record Adoption and Use among Office-based Physicians in the U.S., by State: 2015 National Electronic Health Records Survey. 2016. From: Office of the National Coordinator for Health Information Technology. ‘Office-based Physician Electronic Health Record Adoption,’ Health IT Quick-Stat #50. dashboard.healthit.gov/quickstats/pages/physician-ehr-adoption-trends.php. January 2019. Accessed on February 28, 2020. 

[4] Wszystkie ujawniane informacje są zgodne z aktualnym zamiarem IBM, mogą zostać zmienione lub wycofane i przedstawiają jedynie cele i założenia.