Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Współpraca EBSCO Information Services z Arkivum w zakresie archiwizacji i ochrony zasobów cyfrowych

~ Wspólne rozwiązanie w zakresie ochrony, zabezpieczania i wyszukiwania danych bibliotecznych dzięki partnerstwu między EBSCO Information Services a Arkivum ~

EBSCO Information Services (EBSCO) i Arkivum nawiązały strategiczne partnerstwo w celu zwiększenia korzyści dla instytucji poprzez uczynienie ich danych badawczych oraz instytucjonalnych zasobów cyfrowych użytecznymi, dostępnymi i zoptymalizowanymi w perspektywie długoterminowej. W ramach współpracy wykorzystane zostaną portfolio EBSCO oparte na technologii SaaS, w tym EBSCO Discovery Service™ (EDS) oraz zintegrowane rozwiązanie Arkivum Perpetua do długoterminowego zarządzania danymi, wykorzystywane przez niektóre z najbardziej prestiżowych instytucji na świecie.

Arkivum Perpetua jest sprawdzonym w praktyce, długoterminowym rozwiązaniem do zarządzania danymi w celu zachowania, zabezpieczenia i przeszukiwania cennych zbiorów instytucji, wyników badań i danych korporacyjnych. Arkivum Perpetua zapewnia ochronę danych, konserwację cyfrową, prowadzenie dokumentacji, zgodność i możliwości ekstrakcji wartości. Wbudowane zautomatyzowane procesy zapewniają przyszłą dostępność, łatwe wyszukiwanie i użyteczność danych, dzięki czemu treści klientów są wykrywalne i dostępne za pośrednictwem dowolnego kanału cyfrowego. Modułowa konstrukcja opracowana w oparciu o architekturę mikrousług nowej generacji umożliwia instytucjom płynne skalowanie od niewielkiego wdrożenia do rozwiązania na poziomie kilku terabajtowego projektu. Arkivum Perpetua umożliwia również wygodną integrację z aplikacjami instytucjonalnymi do zarządzania dokumentacją korporacyjną, kolekcjami specjalnymi, wynikami badań naukowych i danymi badawczymi - zapewniając rozwiązanie dla każdego rodzaju danych, którymi instytucja chciałaby zarządzać w perspektywie długoterminowej.

Usługa EBSCO Discovery Service zapewnia użytkownikom łatwy, a jednocześnie precyzyjny sposób dostępu do zbiorów bibliotecznych instytucji za pomocą jednego okienka wyszukiwania. Arkivum Perpetua zintegruje się z EDS, dzięki czemu zawartość będzie można w łatwy sposób odkrywać i uzyskiwać dostęp do połączonych rozwiązań. Dzięki integracji z EDS zawartość będzie można wyszukiwać wraz z innymi zasobami i materiałami instytucjonalnymi. Dzięki temu pracownicy, naukowcy i studenci będą mogli znaleźć cenne materiały archiwalne poprzez EDS, a następnie wykorzystać Arkivum Perpetua do przeglądania i korzystania z nich.

Arkivum Perpetua jest częścią inicjatywy FOLIO, która polega na stworzeniu platformy usług bibliotecznych typu open source (LSP). Perpetua będzie dalej integrowana z platformą FOLIO i będzie wspierać wizję i mapę drogową dla rozbudowywanej platformy wspierającej tradycyjne zarządzanie zasobami, ale skoncentrowanej na możliwości dostarczania nowych usług.

Starszy wiceprezes EBSCO Information Services ds. strategii Tommy Doyle mówi: "Partnerstwo z Arkivum pozwala EBSCO na dalsze świadczenie kluczowych usług i zaspokajanie rosnących potrzeb w zakresie ochrony zasobów cyfrowych. Zapewnienie archiwizacji i ochrony zasobów instytucjonalnych umożliwia nam zapewnienie holistycznego dostępu do informacji zarówno studentom, jak i członkom wydziałów. Zespół Arkivum, wiedza merytoryczna i doświadczenie to łącznie wyjątkowa możliwość dla EBSCO na zaspokojenie potrzeb klientów w zakresie zabezpieczania zbiorów, pomagając im jednocześnie w lepszym zarządzaniu i zabezpieczaniu ich danych badawczych i zasobów bibliotecznych".

Dyrektor generalny Arkivum, Guy Yaniv, mówi: "Jesteśmy podekscytowani współpracą z EBSCO i wspieraniem ich misji doskonalenia badań na całym świecie. Wizja i doświadczenie EBSCO w dostarczaniu usług bibliotecznych i innowacyjnych technologii są dobrze dopasowane do Arkivum. Połączenie rozwiązania Arkivum dla utworzonych i posiadanych przez instytucje rekordów z wyszukiwarką i ofertą biblioteczną EBSCO znacznie zwiększy wartość dla bibliotek i organizacji badawczych na całym świecie. Obsługując wraz z EBSCO tak dynamiczny rynek z niecierpliwością czekamy na kolejne innowacje ".

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://more.ebsco.com/perpetua.html

O Arkivum
Arkivum dostarcza oprogramowanie, usługi i wiedzę fachową w zakresie długoterminowego zarządzania danymi i konserwacji cyfrowej, dzięki czemu dane są bezpieczne, dostępne i użyteczne tak długo, jak tego potrzebujesz. Jesteśmy w czołówce technologii i metodologii zarządzania długoterminowym cyfrowym cyklem życia danych, obejmujących strategie konserwacji, architekturę systemu, całkowity koszt magazynowania  i ograniczenie ryzyka utraty danych o znaczeniu krytycznym. Misją firmy jest pomoc organizacjom w maksymalizacji wartości danych długoterminowych poprzez zapewnienie bezpiecznego, zgodnego z regulacjami i dostępnego rozwiązania do zarządzania każdego rodzaju danymi. Nasze doświadczenie w zakresie domen oznacza, że możemy zagwarantować 100% integralność danych i wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie postępowania z nowymi regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi w miarę ich wprowadzania. Ożywiamy zarchiwizowane dane. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową www.arkivum.com.

Informacje o EBSCO Information Services
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług z zakresu wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu i szerokie możliwości dostosowywania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych naukowych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z możliwością zarządzania prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, jak również dostępem online do ponad 1 000 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.pl. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., firmy rodzinnej od 1944 roku.

###

Więcej informacji:

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa

tel.: (+48) 22 745 11 05
email: kontakt@ebsco.com