Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Portal informacyjny COVID-19 Healthcare od EBSCO już dostępny

~ Strona oferuje cenne zasoby dla pracowników służby zdrowia, bibliotekarzy medycznych, informatyków medycznych i badaczy medycznych. ~

IPSWICH, Mass. - 31 marca 2020 r. - Zespół pracowników służby zdrowia i bazujących na dowodach naukowych ekspertów medycznych w EBSCO Information Services (EBSCO) uruchomił portal COVID-19, który gromadzi w czasie rzeczywistym aktualizacje informacji z wiarygodnych źródeł w celu dostarczenia informacji na temat wszystkich aspektów pandemii COVID-19.

Portal został stworzony w celu zaspokojenia potrzeb informacyjnych społeczności w dziedzinie ochrony zdrowia w czasie, gdy informacje są szybko udostępniane ze wszystkich obszarów ekosystemu wiedzy. Portal COVID-19 zapewnia naukowcom i pracownikom służby zdrowia skonsolidowany dostęp do aktualnych, wiarygodnych informacji. Bibliotekarze i specjaliści ds. informacji są również zachęcani do proponowania zasobów, które powinny zostać dodane do portalu.

EBSCO Information Services Chief Medical Knowledge Officer Brian S. Alper, MD, MSPH, FAAFP, FAMIA, twierdzi, że portal został stworzony w celu dostarczenia przydatnych informacji wielu specjalistom szukającym informacji na temat COVID-19. "Jest to czas ogromnego i szybkiego zapotrzebowania na informacje. Tworząc ten portal, odpowiadamy na potrzeby wielu sektorów społeczeństwa, udostępniając informacje o COVID-19 różnym grupom użytkowników. Aby zaspokoić tę wielką potrzebę, umożliwiliśmy specjalistom ds. informacji i innym osobom na wniesienie wkładu - aby wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie w tworzeniu zbiorów i źródeł ich weryfikacji".

Portal został stworzony we współpracy z działem EBSCO - Stacks. Założycielka Stacks Founder i wiceprezes EBSCO Information Services Kristin Delwo mówi, że portal jest rozwijającą się platformą, która ma na celu włączenie wszystkich zaufanych zasobów, aby jak najlepiej spełnić potrzeby społeczności badawczej online. "Na swoim bazowym poziomie, portal COVID-19 jest sposobem na pomoc ludziom w dzieleniu się i znajdowaniu informacji. Jako ekspert w dziedzinie treści klinicznych, EBSCO jest dobrze przygotowane do tego, by być opiekunem strony o takiej skali i rozumieć najlepszych dostawców tej cennej treści".

Dział EBSCO Clinical Decisions zapewnia instytucjom opieki zdrowotnej na całym świecie środki wsparcia decyzji klinicznych. Portal COVID-19 jest jednym z kilku sposobów, na które EBSCO udostępniło informacje dotyczące opieki zdrowotnej w czasie pandemii. DynaMed®, narzędzie do wspomagania decyzji klinicznych EBSCO, otworzył swój temat kliniczny COVID-19, oferując łatwy dostęp do aktualizowanych codziennie informacji dotyczących leczenia, opartych na dowodach naukowych. Firma EBSCO stworzyła również centrum zasobów dla opieki zdrowotnej, aby zapewnić otwarty dostęp do treści, które udostępnia pracownikom medycznym, pielęgniarskim i sprzymierzonym pracownikom służby zdrowia.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę covid-19.ebscomedical.com.

O zasobach EBSCO dla służby zdrowia
Firma EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą rozwiązań wspomagających podejmowanie decyzji klinicznych, informacji z zakresu badań medycznych i wywiadu biznesowego w służbie zdrowia dla branży medycznej. Wśród użytkowników usług EBSCO znajdują się specjaliści w dziedzinie medycyny, pielęgniarstwa i opieki zdrowotnej. Do flagowych produktów należą DynaMed®, Dynamic Health™, e-booki i czasopisma kliniczne, EBSCO Discovery Service™, licencjonowane bazy danych (takie jak CINAHL® Complete, MEDLINE® Complete) oraz EBSCONET®. Bazy danych dotyczące zdrowia firmy EBSCO są zasilane przez EBSCOhost®, platformę badawczą preferowaną przez biblioteki na całym świecie.

 

###
Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

tel.: 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com