Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Wdrożenie platformy usług bibliotecznych FOLIO na dwóch uniwersytetach w Tennessee (USA)

~ Uniwersytet Tennessee w Martin i Uniwersytet Stanowy Middle Tennessee wykorzystają EBSCO FOLIO w swoich bibliotekach ~

IPSWICH - 1 kwietnia 2021 r. - Uniwersytet Tennessee w Martin (UT Martin) oraz Uniwersytet Stanowy Middle Tennessee (MTSU) przechodzą na Platformę Usług Bibliotecznych FOLIO (LSP), korzystając z usług hostingowych i wdrożeniowych EBSCO FOLIO, świadczonych przez EBSCO Information Services (EBSCO). Oba uniwersytety będą w pełni gotowe do pracy z FOLIO do lata 2021 roku.

EBSCO jest jednym z założycieli projektu FOLIO i zapewnia wdrożenie, hosting i wsparcie poprzez EBSCO FOLIO. Uniwersytet Tennessee w Martin i Uniwersytet Stanowy Middle Tennessee są pierwszymi instytucjami w stanie, które rozpoczną przejście na FOLIO LSP. UT Martin i MTSU posłużą jako przykład tego, jak uniwersytety w Tennessee mogą skorzystać z innowacyjności i elastyczności EBSCO FOLIO.

Dr Erik Nordberg, dziekan Paul Meek Library w UT Martin, powiedział, że wybór EBSCO FOLIO do wdrożenia i hostingu był oczywisty. "Wszechstronne doświadczenie zespołu EBSCO FOLIO w zakresie migracji bibliotek różnej wielkości było czynnikiem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze EBSCO jako dostawcy usług hostingowych i wdrożeniowych. EBSCO zyskało reputację cenionego partnera bibliotek akademickich, dostarczającego wysokiej jakości produkty w rozsądnej cenie, które mają bezpośredni wpływ na nauczanie, uczenie się i misję badawczą naszej instytucji."

Dziekan Biblioteki MTSU, Kathleen Schmand mówi, że przyjęcie FOLIO daje uczelni możliwość wniesienia wkładu i połączenia się z trendami w usługach bibliotecznych. "Połączenie naszego ILS i ERM w zestawieniu z lepszym doświadczeniem w wyszukiwaniu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów było dla nas zdecydowanie czynnikiem przyciągającym przy wyborze FOLIO w perspektywie krótkoterminowej. W dłuższej perspektywie, otwartoźródłowy charakter projektu i zdolność reagowania na zmiany w trendach bibliotecznych będą zdecydowanie atutem przy dostosowywaniu do aktualnych i przyszłych potrzeb.”

EBSCO FOLIO może łatwo integrować się z istniejącymi zasobami EBSCO, co usprawnia przepływ pracy w bibliotece i obsługę czytelników, w tym z bazą wiedzy EBSCO Knowledge Base, która usprawnia zarządzanie zasobami elektronicznymi, oraz z EBSCO Discovery Service™ (EDS). UT Martin i MTSU będą używać EDS jako wyszukiwarki naukowej dla instytucji. Podczas tego przejścia UT Martin zacznie również korzystać z OpenAthens do uwierzytelniania pojedynczego logowania, a MTSU przejdzie na Full Text Finder, aby zapewnić szybkie i niezawodne wyszukiwanie.

 

Informacje o EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych online i technologii wyszukiwawczych dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, instytucji medycznych, korporacji i agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, aż po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc, która od 1944 r. jest firmą rodzinną. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.com.

 

###

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
 

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa
tel.: (+48) 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com

lub

Kathleen McEvoy
Wiceprezes ds. komunikacji
(800) 653-2726 wew. 2594
kmcevoy@ebsco.com