Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Włoski Uniwersytet w Ferrarze oraz Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilia wdrażają EBSCO FOLIO

~ Dwie biblioteki uniwersyteckie we Włoszech wykonują pierwszy krok w kierunku przyjęcia platformy usług bibliotecznych FOLIO ~

IPSWICH, Mass. - 25 maja 2021 r. - Uniwersytet w Ferrarze (Unife) oraz Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilia (UNIMORE) to dwa pierwsze włoskie uniwersytety, które wybrały elektroniczny system zarządzania zasobami (ERM) EBSCO FOLIO. Przejście na system EBSCO FOLIO ERM jest pierwszym krokiem dla bibliotek, które chcą w pełni wykorzystać Platformę Usług Bibliotecznych (LSP) FOLIO.

EBSCO FOLIO ERM pozwala bibliotekom zarządzać całym cyklem zarządzania zasobami elektronicznymi - od wstępnej oceny po dostęp użytkownika. System ERM integruje się z bazą wiedzy EBSCO Knowledge Base, która zawiera wszystkie zbiory biblioteki, oraz z usługą EBSCO Discovery Service® (EDS), która zapewnia użytkownikom natychmiastowy i płynny dostęp do zasobów elektronicznych biblioteki.

Wiceprezes EBSCO ds. sprzedaży na Europę Łacińską i Izrael Gianluca Di Bella twierdzi, że jest to krok naprzód w tworzeniu większego wyboru i interoperacyjności dla włoskich bibliotek uniwersyteckich. "EBSCO FOLIO ERM może zostać wdrożony przed pełną migracją do systemu FOLIO. Biblioteki, w tym Unife i UNIMORE, skorzystają z uproszczonych przepływów pracy, zmniejszonej ilości pracy ręcznej dla personelu i ulepszonych usług dla swoich użytkowników."

Marina Contarini, kierownik Transversal Library Services Pole Uniwersytetu w Ferrarze, wyjaśnia, że EBSCO FOLIO ERM przyspieszył ekspansję zasobów cyfrowych uniwersytetu, optymalizując ich wykorzystanie dla społeczności akademickiej, a także ułatwiając przepływ zarządzania. "Przyjęliśmy EBSCO FOLIO ERM z myślą o poprawie funkcjonalności EDS oraz zintegrowanego systemu badań i usług bibliograficznych. Dzięki zastosowanej w ERM procedurze aktywacji/dezaktywacji zbiorów elektronicznych zintegrowanej ze statystykami użytkowania, a także automatycznym uzupełnianiu danych, udało nam się wyeliminować konieczność ręcznego wprowadzania danych, dzięki czemu pozyskane zasoby są natychmiast dostępne dla użytkowników."

Dyrektor UNIMORE's University Library System Maria Raffaella Ingrosso mówi, że rok 2020 podkreślił znaczenie zdalnych zasobów dla studentów, czyniąc potrzebę e-zasobów powszechną i imperatywem przejściowym. "Ciągła migracja z różnorodnych i bogatych materiałów drukowanych do online tylko utrudniła zarządzanie zasobami za pomocą naszych obecnych narzędzi. Stwierdziliśmy, że FOLIO jest idealnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb, a w szczególności posiada funkcje obejmujące bezpośrednią aktywację/dezaktywację zasobów, statystyki wykorzystania linków, łączenie poszczególnych zasobów z platformami, narzędzia do zarządzania i poświadczenia dostępu."

EBSCO jest jednym z założycieli projektu FOLIO i zapewnia wdrożenie, hosting i wsparcie poprzez EBSCO FOLIO. Unife i UNIMORE są pierwszymi bibliotekami uniwersyteckimi we Włoszech, które rozpoczną przejście na FOLIO LSP i będą służyć jako przykład tego, jak włoskie uniwersytety mogą skorzystać z innowacyjności i elastyczności EBSCO FOLIO.

 

O Uniwersytecie w Ferrarze

Uniwersytet w Ferrarze jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie, założonym w 1391 r. przez markiza Alberta V d'Este za zgodą papieża Bonifacego IX. Dzisiaj, uniwersytet jest zorganizowany w 12 niezależnych wydziałów, 37 ośrodków badawczych i kilka bibliotek obejmujących obszar biomedyczny, naukowo-technologiczny i humanistyczny. Uniwersytet w Ferrarze oferuje 60 stopni licencjackich i magisterskich dla około 23 000 studentów, z których 80% to studenci spoza regionu. System biblioteczny subskrybował kilka zasobów EBSCO, w tym EBSCO Discovery Service i Curriculum Builder, wtyczkę integracyjną z platformami e-learningowymi oraz usługi profesjonalne "Zarządzanie zasobami w ACNP", do okresowej aktualizacji kolekcji czasopism elektronicznych w Narodowym Archiwum Zbiorczym Czasopism.

O Uniwersytecie w Modenie i Reggio Emilia

Uniwersytet znajduje się w Emilia Romagna i ma około 1000 członków wydziału i 20.000 studentów z całych Włoch i zagranicy, z przewagą studentów z regionu. Bogactwo terytorium odzwierciedla się w bogactwie kierunków studiów: uniwersytet w Modenie oferuje kursy z zakresu inżynierii mechanicznej i inżynierii pojazdów, z możliwością odbycia stażu u słynnych producentów samochodów, takich jak Ferrari; kursy z zakresu żywności i rolnictwa, podejmujące tradycję octu balsamicznego z Modeny; ponadto kampus w Reggio Emilia oferuje kursy na wiele tematów, od najbardziej futurystycznych, takich jak robotyka, do tych bardziej tradycyjnie związanych z terytorium, takich jak ceramika. Z czasem uniwersytet postanowił zaoferować swoim studentom i wykładowcom najlepsze i najnowocześniejsze narzędzia, takie jak EBSCO eBooks, czasopisma elektroniczne, Full Text Finder i bazy danych, w tym Business Source Complete, CINAHL Plus, EconLit, Philosopher's Index, Psychology & Behavioral Sciences Collection. Ponadto, poprzez EBSCO Discovery Service (EDS), uczelnia zapewnia swoim studentom i wykładowcom dostęp do całej kolekcji bibliotecznej za pośrednictwem jednej platformy.

O EBSCO Information Services

EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą treści naukowych online i technologii wyszukiwawczych dla bibliotek akademickich, szkolnych i publicznych, instytucji medycznych, korporacji i agencji rządowych na całym świecie. Od badań naukowych, zarządzania zakupami, usług subskrypcyjnych i wyszukiwania informacji, poprzez wspomaganie decyzji klinicznych, opiekę nad pacjentem, naukę, aż po badania i rozwój, EBSCO zapewnia instytucjom dostęp do treści i zasobów zaspokajających potrzeby użytkowników i organizacji w zakresie informacji i przepływu pracy. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc, która od 1944 r. jest firmą rodzinną. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.com.

 

###

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
 

EBSCO Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 17
00-359 Warszawa
tel.: (+48) 22 745 11 05
kontakt@ebsco.com

lub

Kathleen McEvoy
Wiceprezes ds. komunikacji
(800) 653-2726 wew. 2594
kmcevoy@ebsco.com