Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

EBSCO Information Services ogłasza integrację z Google for Education

~ Partnerstwo umożliwia bibliotekarzom korzystanie z zasobów obu firm w celu udostępnienia ich użytkownikom ~

Warszawa, 16 stycznia 2020 r. - EBSCO Information Services (EBSCO) ogłasza nową integrację z Google for Education. Jako partner Google for Education firma EBSCO będzie mogła udostępniać uniwersytetom, szkołom i bibliotekom publicznym korzystającym z pakietu G Suite for Education innowacyjne zasoby w celu zaangażowania studentów w naukę, zarówno w klasie, jak i poza nią.

Ponad 80 milionów studentów i nauczycieli na całym świecie korzysta z G Suite for Education, a ponad 30 milionów studentów pracuje na Chromebookach*. Jako partner Google Cloud firma EBSCO łączy zakres i głębię swoich treści edukacyjnych z zaufaną technologią Google for Education. Sara Earley, wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie EBSCO Information Services, mówi, że to zobowiązanie pomaga użytkownikom zarówno Google for Education, jak i EBSCO. "Partnerstwo to wzmacnia misję Google for Education, polegającą na pomaganiu nauczycielom i studentom, a jednocześnie umożliwia użytkownikom pakietu G Suite for Education łatwe korzystanie z zasobów EBSCO, które są wykorzystywane przez naukowców na całym świecie".

Integracja EBSCO z Google for Education zapewnia korzyści związane z dostępem i bezpieczeństwem, współpracą i udostępnianiem treści studentom i ich wykładowcom, a także lepszą obsługę Chromebooków:

  • Łatwy dostęp i zwiększone bezpieczeństwo: Dzięki usłudze Google Sign In użytkownicy nie muszą wpisywać dodatkowych danych logowania, aby uzyskać dostęp do swoich kont My EBSCOhost®. EBSCO nie przechowuje nazw użytkowników i haseł Google.
  • Łatwiejsza współpraca: Po uwierzytelnieniu użytkownicy mogą szybko pobierać i udostępniać zawartość zasobów EBSCO na dysku Google Drive.
  • Elektroniczny obieg treści: Google Classroom ułatwia nauczycielom, bardziej niż kiedykolwiek, dzielić się artykułami i treściami multimedialnymi ze swoimi uczniami.
  • Zoptymalizowane doświadczenie dla użytkowników Chromebooków: Aplikacje EBSCOhost, EBSCO Discovery Service™ i Explora™ są dostępne do bezpłatnego pobrania w sklepie internetowym Chrome. Aplikacje te dają uczniom i studentom alternatywny sposób dostępu do zasobów bibliotecznych z ich telefonów, tabletów i urządzeń przenośnych.

Więcej informacji na temat partnerstwa EBSCO z Google for Education można znaleźć na naszej stronie internetowej (j. ang): https://connect.ebsco.com/s/article/EBSCO-Achieves-Google-Cloud-Partnership?language=en_US.


*komputerach wykorzystujących system operacyjny Google Chrome OS.

O EBSCO Information Services
EBSCO Information Services (EBSCO) jest wiodącym dostawcą usług z zakresu wyszukiwania dla bibliotek na całym świecie, posiadającym ponad 11 000 klientów w ponad 100 krajach. EBSCO Discovery Service™ (EDS) zapewnia każdej instytucji kompleksowe, pojedyncze pole wyszukiwania dla całej kolekcji, oferując niezrównaną jakość rankingu i szerokie możliwości dostosowywania. EBSCO jest również wiodącym dostawcą treści badawczych online dla bibliotek, w tym setek baz danych naukowych, archiwów historycznych i narzędzi do podejmowania decyzji klinicznych, obsługujących miliony użytkowników końcowych w dziesiątkach tysięcy instytucji. EBSCO jest wiodącym dostawcą elektronicznych czasopism i książek dla bibliotek, z możliwością zarządzania prenumeratą ponad 360 000 serii, w tym ponad 57 000 e-czasopism, jak również dostępem online do ponad 1 000 000 e-booków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EBSCO pod adresem: www.ebsco.pl. EBSCO Information Services jest oddziałem firmy EBSCO Industries, Inc., firmy rodzinnej od 1944 roku.

 

###

Kontakt do biura EBSCO w Warszawie:

email: kontakt@ebsco.com
tel.: 22 745 11 05