Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Nowy GIDEON: Jak współpraca z użytkownikami zmieniła bazę danych chorób zakaźnych

Opublikowany 20-04-2021 w o Zdrowiu dla Bibliotek

Zasięgnięcie drugiej opinii często prowadzi do lepszych wyników w medycynie i badaniach naukowych. Gdy opracowujemy produkt dla społeczności medycznej, stawianie użytkowników na pierwszym miejscu oznacza, że więcej osób może z niego skorzystać. Stworzenie doskonałego doświadczenia badawczego jest szczególnie ważne dla Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network (GIDEON), bazy danych medycyny opartej na dowodach naukowych, która właśnie zakończyła dużą aktualizację produktu.

W ciągu ostatniego roku zespół GIDEON współpracował z setkami naukowców medycznych, bibliotekarzy, mikrobiologów, epidemiologów, profesorów nauk o zdrowiu i studentów z 26 krajów, aby dokonać całkowitej transformacji swojego bogatego zestawu narzędzi.

SŁUCHANIE UŻYTKOWNIKÓW

Każdy, kto kiedykolwiek szukał informacji zwrotnej, zrozumie, że dzielenie się wizją z użytkownikami i krytykami wymaga wiele odwagi. Jest to szczególnie prawdziwe na wczesnych etapach, kiedy koncepcje nie są jeszcze doskonałe.

Otwartość na krytykę jest jednak kluczem do stworzenia czegoś, co naprawdę zmieni życie ludzi. Dążąc do stworzenia doświadczenia badawczego nowej generacji, GIDEON stara się słuchać swoich Zaufanych Doradców - dużej grupy wolontariuszy z różnych środowisk i z całego świata, których łączy zawodowe zainteresowanie chorobami zakaźnymi i mikrobiologią.

Zaufani Doradcy okazali się niezwykle zróżnicowaną grupą, w której znaleźli się zarówno klienci, jak i osoby, które nigdy wcześniej nie słyszały o GIDEON.

INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO ZBIERANIA OPINII

Opinie użytkowników towarzyszyły procesowi od najwcześniejszego prototypu do ostatniego dnia rozwoju. Interfejs przeszedł cztery iteracje projektu i trzy rundy testów użyteczności: alfa 1, alfa 2 i beta. Niektórzy czytelnicy mogą rozpoznać ten proces jako standardową praktykę w przemyśle gier komputerowych, która bardzo dobrze przeniosła się na grunt akademicki.

Zgodnie z zasadami User-Centered Design, informacje zwrotne z testów na żywo były zbierane anonimowo, przy użyciu narzędzi chroniących prywatność. Poza nagraniem setek godzin danych interakcji do analizy użyteczności, Zaufani Doradcy przekazali swoje przemyślenia bezpośrednio poprzez interfejs i wyskakujące ankiety, a niektórzy z nich zdecydowali się na dalszą współpracę z zespołem GIDEON.

EFEKTY

Ten wspólny proces nie tylko całkowicie odmienił doświadczenia badawcze na platformie, ale także zainspirował wiele nowych funkcji, w tym:

  • Interaktywne, kierowane drzewa decyzyjne oparte na analizie Bayesian do identyfikacji ponad 2000 patogenów.
  • Interaktywne historyczne mapy epidemii sięgające 1348 r. n.e.

  • Diagnoza krok po kroku - interaktywny sposób, aby pomóc przyszłym lekarzom w nauce procesu diagnozowania chorób.

Inne funkcje, unikalne dla GIDEON, zostały znacząco ulepszone, w tym:

  • Dynamiczne tabele porównawcze umożliwiające porównanie obok siebie 360+ chorób zakaźnych, 330+ leków przeciwinfekcyjnych i 2000+ patogenów
  • Wizualizacja danych epidemiologicznych: możliwość generowania dynamicznych wykresów

Nowy interfejs został właśnie uruchomiony, a dotychczasowe opinie są fantastyczne.

Po wypróbowaniu i przetestowaniu każdego z modułów, GIDEON wykonuje dobrą robotę, czyniąc go szybkim i łatwym dla pracownika służby zdrowia, aby uzyskać dostęp do dokładnych i aktualnych informacji i to jest piękno i sukces GIDEON. Pozostaje on wyjątkowym i łatwym w użyciu, aktualnym źródłem informacji. Godne pochwały. Dobra robota.” - Dr Jane Zuckerman, Konsultant w dziedzinie medycyny podróży, Londyn, Wielka Brytania

Wygląd i sposób działania są wspaniałe. Produkt mówi sam za siebie.” - Dr Monika Oli, mikrobiologia i nauka o komórkach, Uniwersytet Floryda

GIDEON naprawdę otwiera wiele nowych i praktycznych sposobów nauczania. Jeśli nie wiesz o GIDEONie, powinieneś zdecydowanie się mu przyjrzeć!” - Dr Johnny El-Rady, Mikrobiologia i Genetyka, University of South Florida

Czy GIDEON może przynieść wartość Twoim użytkownikom?

Dowiedz się więcej o GIDEON już dziś.

Odwiedź stronę

Share this: