Wykorzystujemy pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z naszych stron internetowych. Aby dowiedzieć się jak używamy plików cookies, przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Webinaria EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | LUTY 2020

Opublikowany 05-02-2020 w

Zapraszamy do dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleń online w języku polskim. Podczas webinariów nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

Wtorek, 18. lutego, 2020

Zakup decyzją czytelnika, czyli o nowym modelu zakupu e-książek stosowanym w polskich bibliotekach
Podczas szkolenia zostanie zaprezentowana coraz popularniejsza forma kupowania e-książek na własność stosowana w polskich bibliotekach. Przedstawione zostaną rozwiązania zastosowane w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie oraz UMCS w Lublinie. Uczestnicy zapoznają się z interfejsem użytkownika, jak i procesem wdrożenia.

Wyszukiwanie z wykorzystaniem znaków specjalnych ?, #, “”, (), *
Podczas szkolenia uczestnicy poznają przykłady tworzenia rozbudowanych strategii wyszukiwawczych z wykorzystaniem znaków specjalnych, tj.: ?, #,””,(). Spotkanie oparte na licznych przykładach złożonych wyszukiwań tematycznych.

  • Hasło: EBSCO

Pobieranie książek elektronicznych EBSCO
Podczas szkolenia uczestnicy poznają różnicę między opcją zapisu fragmentu książki, a pobraniem całego tytułu. Omówione zostaną opcje pobierania e-książek na nośnik typu smartphone, tablet oraz czytnik e-książek.

Czwartek, 20. lutego, 2020

Bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej
Spotkanie poświęcone omówieniu zasobów baz EBSCO dostępnych w ramach licencji krajowych wraz z przykładami wyszukiwań oraz prezentacją przydatnych funkcji na platformie EBSCOhost.

Rosetta Stone - interaktywna platforma do nauki języków obcych
Prezentacja platformy do nauki 30 języków wraz z przykładami ćwiczeń z zakresu gramatyki, słownictwa i wymowy.

Moje EBSCOhost - okres ważności indywidualnego konta
Szkolenie poświęcone omówieniu zagadnienia okresu ważności konta Moje EBSCOhost tworzonego indywidualnie przez użytkowników z wykorzystaniem dostępnego formularza lub poprzez autoryzację konta Google.

Piątek, 21. lutego, 2020

Wyszukiwanie z wykorzystaniem znaków specjalnych ?, #, “”, (), *
Podczas szkolenia uczestnicy poznają przykłady tworzenia rozbudowanych strategii wyszukiwawczych z wykorzystaniem znaków specjalnych, tj.: ?, #,””,(). Spotkanie oparte na licznych przykładach złożonych wyszukiwań tematycznych.

Korzystanie z bazy Academic Research Source
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie zasób nowej bazy Academic Research Source wraz z przykładami wyszukiwania na platformie EBSCOhost. Uczestnicy poznają sposoby wyszukiwania, wykorzystania i pobierania artykułów oraz książek elektronicznych.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05
Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

Share this: