EBSCO Information Services Panorama™ Analytics'in Yayımlandığını Duyurdu

~ Kütüphaneler için Veri Sağlayacak Yeni Nesil Analiz Platformu ~

IPSWICH, Mass - 31 Mart 2021 - EBSCO Information Services (EBSCO), gelişmiş bir platform üzerinden bilgi edinmek için farklı kütüphane ve kampüs veri kümelerini birleştiren modern bir kütüphane analiz platformu olan Panorama™ 'nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Panorama, kütüphanenin etkisini göstermesine ve bilgiye dayalı kararlar vermesine yardımcı olmak için verileri toplamak, işlemek ve görüntülemek üzere görselleştirme araçları ve merkezi bir gösterge paneli sunar.

Panorama’nın özellikleri arasında veri keşfi için self servis bir platform, varsayılan ve özel görsel kontrol panelleri ve özelleştirilebilir veri kaynakları bulunur. Bu özellikler, kütüphanelerin akademik kuruma değerlerini göstermesine, yeni programları desteklemesine ve kullanıcıları için etkili koleksiyonlar geliştirirken kütüphane harcamaları için bilinçli kararlar almasıne yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

University of Denver, Rensselaer Polytechnic Institute ve Chalmers University of Technology, Panorama’nın geliştirilmesinin ön aşamalarında EBSCO ile ortaklık kurdu ve verilerin incelenmesi, veri hatlarının oluşturulması ve gösterge tablolarının doğrulanmasına yardımcı oldu. Ek ortaklar arasında, veri hatlarını test ederek, kapsanan veri kaynaklarını genişleterek ve gösterge tablolarında ek geri bildirim sağlayarak platform geliştirmeye katılan University of South Carolina, University of Melbourne ve Seton Hall University de yer aldı.

EBSCO Information Services Ürün Yönetimi Direktörü John McDonald, Panorama'nın kütüphanelerin değerlerini göstermesi ve kullanıcılarına hizmet etmek üzere bilinçli kararlar vermeye yönelik ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için oluşturulduğunu söylüyor. "EBSCO, Panorama'yı akademik kütüphanelerin iş akışı süreçlerini iyileştirmenin yanı sıra, kütüphanelere, kanıta dayalı kararlar almaya ve kütüphanenin kurum için değerini güçlendirmeye yönelik koleksiyonlar ve hizmetler hakkında gerçek zamanlı veriler sağlamak için oluşturdu."

Libraries at University of Denver Dekanı Michael Levine-Clark, Panorama'nın daha proaktif bir yol sunduğunu söylüyor. "Panorama, kütüphane ile kullanıcı etkileşimi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarmak için birden çok veri kaynağını birbirine bağlar. DU'da, reaktif, tek seferlik veri analizinden, kullanıcılarımızın koleksiyonlarımızdan ve hizmetlerimizden nasıl yararlandığına dair eğilimlere ait daha gerçek zamanlı ve tahmine dayalı analize geçebileceğiz. Kütüphanenin üniversitenin eğitim misyonuna katkıda bulunduğunu kanıtlamak için verileri kullanmak, geleceğimize yönelik en önemli stratejik çabalardan biridir."

Rensselaer of Polytechnic Institute Kütüphane Direktörü Andrew White, Panorama'nın geliştirilmesinin bir parçası olmanın kütüphanelere yardım etmenin bir yolu olduğunu söylüyor. "Kütüphane analizlerinin diğer akademik ve idari yüksek öğretim ölçütleriyle entegrasyonu, kütüphane etkisini ve değerini gösterme yolunda ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır."

Panorama'nın, EBSCO Discovery Service™ ve FOLIO Library Services Platform ile entegrasyon yetenekleriyle Nisan 2021'de kullanıma sunulması bekleniyor. Daha fazla bilgi için https://www.ebsco.com/products/panorama adresini ziyaret ediniz.

EBSCO Information Services Hakkında
EBSCO Information Services (EBSCO) dünya çapında akademik kütüphaneler, okul ve halk kütüphaneleri, sağlık ve tıp kurumları, şirketler ve devlet kurumlarına hizmet veren, çevrimiçi araştırma içeriği ve arama teknolojileri sunan önde gelen sağlayıcıdır. EBSCO, araştırma, satın alma yönetimi, abonelik hizmetleri, keşif aracı, klinik karar destek ve hasta bakımı, öğrenme, araştırma ve geliştirme süreçleri gibi kullanıcıların ve kuruluşlarının bilgi ve iş akışı ihtiyaçlarına yönelik içerik ve kaynaklar sunar. EBSCO Information Services, 1944'ten beri bir aile şirketi olan EBSCO Industries, Inc.'in bir bölümüdür. Daha fazla bilgi almak için EBSCO web sitesini ziyaret ediniz: www.ebsco.com

###

Daha fazla bilgi için:

ankara@ebsco.com