EBSCO Information Services PsycTHERAPY® Veri Tabanını Kullanıma Sunuyor

~ Lisans Üstü Klinik Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Programları için Eşsiz Çevrimiçi Video Veri Tabanı ~

IPSWICH, Mass. - 5 Kasım 2019 - EBSCO Information Services (EBSCO), klinik psikoloji ve psikolojik danışmanlık eğitimini desteklemeye yönelik terapi gösterimleri içeren eşsiz bir video veri tabanı olan PsycTHERAPY®'i tanıttı. American Psychological Association (APA) tarafından üretilen PsycTHERAPY kütüphanesi, en yeni psikoterapi tekniklerini kullanan 500'den fazla terapi gösterimine erişim sunmaktadır.

PsycTHERAPY hekimlere, danışmanlara ve stajyerlere psikoterapi videolarını izleme fırsatı sunmaktadır ve terapi seansları sırasında karşılaşılan genel engelleri gösteren kanıtlanmış yöntemler içermektedir. Veri tabanı içerisinde ayrıca, videolara karşılık gelen transkriptler de bulunmaktadır.

Bu eşsiz video koleksiyonu, 140’tan fazla tanınmış terapist ve bağımlılık kaygısı, fobiler, ilişki sorunları ve depresyon gibi 240'tan fazla psikoterapi konusu içermektedir. Bu konular, entegre davranışsal sağlık bakımı, bilişsel davranışçı terapi ve kabul ve kararlılık terapisi gibi çeşitli terapi yöntemleriyle ele alınmaktadır.

PsycTHERAPY veri tabanı, PsycINFO®, PsycARTICLES®, PsycTESTS® ve PsycEXTRA®’nın da içerisinde bulunduğu EBSCO psikoloji kaynakları koleksiyonunun en yeni üyesidir. EBSCO’nun psikoloji kaynakları hakkında daha fazla bilgi almak için ziyaret ediniz: https://www.ebsco.com/academic-libraries/subjects/psychology

 

EBSCO Information Services Hakkında
EBSCO Information Services (EBSCO), 100'den fazla ülkede 11.000'den fazla keşif aracı kullancısıyla, dünya çapındaki kütüphaneler için lider keşif hizmeti sağlayıcısıdır. EBSCO Discovery Service™ (EDS), her bir kuruma, sahip oldukları koleksiyonunun tamamını bir arama kutusundan tarayan, benzersiz bir ilgililik algoritması kalitesi ve kapsamlı özelleştirmeler sunan teknolojiler sağlar. EBSCO, yüzlerce araştırma veri tabanı, tarihi arşivler, hasta başında bakım araçları ve on binlerce kurumdan milyonlarca son kullanıcıya hizmet veren kurumsal öğrenim araçları da dahil olmak üzere kütüphaneler için çevrimiçi araştırma içeriği sağlayan lider derleyicidir. EBSCO, 57.000'den fazla e-dergiye ve 1 milyondan fazla e-kitaba çevrimiçi erişim de dahil olmak üzere 360.000'den fazla süreli yayın için sunduğu abonelik yönetimi ile, kütüphaneler için elektronik dergi ve kitapların önde gelen sağlayıcısıdır. EBSCO Information Services, 1944'ten beri bir aile şirketi olan EBSCO Industries Inc.'in bir bölümüdür. Daha fazla bilgi için www.ebsco.com web sitesini ziyaret ediniz.

###


Daha fazla bilgi almak için:
ankara@ebsco.com | +90 312 441 7344