EBSCO Information Services, Son Kullanıcılar için Veri Güvenliği ve Müşteri Verilerinin Korunmasını Sağlamaya Devam Ediyor

ISO 27001 Uyumluluğu ve Sertifikasyonu EBSCO Ürün Paketini Kapsamaya Devam Ediyor

IPSWICH, Mass. - 11 Mart 2021 - Şirketin bilgi güvenliği ve müşteri verilerinin korunmasına yönelik devam eden çalışmalarına uygun olarak, EBSCO Information Services (EBSCO) ISO (International Standards Organization) 27001 uyumluluğunu duyurdu ve sertifikasyon artık EBSCO tescilli ürün ve hizmetlerinin çoğuyla ilişkilendirilmektedir. ISO 27001, bilgi güvenliği kontrolleri için en iyi uygulamaları temsil eden bir standarttır. Bu alandaki devam eden çabalar, EBSCO’nun müşteri ve son kullanıcı verilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlama taahhüdünü göstermektedir.

Gizlilik düzenlemeleri ve sağlayıcı yükümlülükleri temelde güvenlik ihtiyaçları ve hedeflerinden farklı olsa da EBSCO, güvenliği ve müşteri veri korumasını korumak için bütünsel bir yaklaşım benimser. Şirket, güvenlik risklerini incelemeye, süreçleri değerlendirmeye ve güvenlik kontrollerini uygulamaya devam ederek bilgi güvenliğini sürekli olarak sağlar. Bu çabalar, müşterilerin daha iyi bir araştırma deneyimi için EBSCO'nun ürün ve hizmetlerinden yararlanırken rahat olmasını ve tam güven duymasını mümkün kılar.

ISO 27001 sertifikası, şirket süreçlerinin ve ürünlerinin ve hizmetlerinin güvenliğinin bağımsız bir üçüncü taraf yoluyla titiz bir denetim ve değerlendirmeyle elde edilir. ISO 27001 sertifikasına dahil olan EBSCO ürün ve hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • Configuration and Authentication Services (EBSCOadmin™)
 • Library Website Creation Services (Stacks)
 • Library Management Systems (FOLIO)
 • GOBI® Library Solutions from EBSCO
 • Discovery and Research Database Services (EBSCO Discovery Service™, EBSCOhost®, EBSCOhost® Mobile, EBSCO Discovery Service™ API)
 • Journals & e-Package Services (Global Knowledgebase, EBSCO Knowledgebase)
 • Holdings Linking Services (Holdings Manager, Full Text Finder, Publication Finder, HoldingsIQ, LinkIQ)
 • Electronic Resources Management (Flipster®, EBSCO eBooks™, EBSCO Audiobooks, EBSCOhost® Collection Manager)
 • eLearning Resources (EBSCO LearningExpress®)
 • Health Knowledge Products (CINAHL®, DynaMed®, Dynamic Health™)
 • Clinical Decision Support Services (DynaMed® Shared Decisions)

EBSCO Information Services’in Bilgi Güvenliği, Gizliliği ve Yönetimi Başkan Yardımcısı Scott Macdonald, konu ISO 27001 olduğunda, bir şirketin ya uyumlu ya da uyumsuz olmasının bir kavram yanılgısı olduğunu söylüyor. "Bir şirketin uyumluluk kriterlerini karşılayıp karşılamadığından daha belirgindir. ISO uyumluluğu, riskleri incelemek ve her ürün için güvenlik kontrolleri uygulamak için belirli bir dizi yaklaşım ve gereksinimleri ortaya koyar. EBSCO ISO 27001 sertifikası, hizmetleri ve ayrıca sertifikanın geçerli olduğu belirli EBSCO ürünlerini kapsar. "

Devam eden uyum çabaları, EBSCO’nun gizlilik, güvenlik ve operasyonel süreçlere yönelik mevcut yatırımlarına ve genel olarak farklı alanlarda politika ve standartların uygulanmasına odaklanmasına katkı sağlamaktadır. Bu çabalar arasında GDPR (General Data Protection Regulation), COPPA (Children’s Online Privacy Protection Act) ve FERPA (Family Educational Rights and Privacy Act) bulunmaktadır. EBSCO ayrıca Guidelines International Network (GIN) ile ortaklık kurmuştur ve Google Campus Activated Subscriber Access’i (CASA) desteklemektedir.

EBSCO'nun bilgi güvenliği ve müşteri verilerinin korunmasına ilişkin devam eden çabaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://www.ebsco.com/about/ebsco-commitment

EBSCO Information Services Hakkında
EBSCO Information Services (EBSCO) dünya çapında akademik kütüphaneler, okul ve halk kütüphaneleri, sağlık ve tıp kurumları, şirketler ve devlet kurumlarına hizmet veren, çevrimiçi araştırma içeriği ve arama teknolojileri sunan önde gelen sağlayıcıdır. EBSCO, araştırma, satın alma yönetimi, abonelik hizmetleri, keşif aracı, klinik karar destek ve hasta bakımı, öğrenme, araştırma ve geliştirme süreçleri gibi kullanıcıların ve kuruluşlarının bilgi ve iş akışı ihtiyaçlarına yönelik içerik ve kaynaklar sunar. EBSCO Information Services, 1944'ten beri bir aile şirketi olan EBSCO Industries, Inc.'in bir bölümüdür. Daha fazla bilgi almak için EBSCO web sitesini ziyaret ediniz: www.ebsco.com

###

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz:

ankara@ebsco.com