EBSCO'dan GOBI® Library Solutions, GOBI®'deki E-Kitaplar için Okuyucu Talebine Göre Sağlamaya (DDA) Yönelik Books at JSTOR ile İş Birliği Yapıyor

~ İş Birliği Kütüphanelere Tercih Edilen İş Akışı Çözümü ile DDA Programları Edinmek ve Yönetmek için Daha Fazla Seçenek Sunuyor ~

IPSWICH, Mass. - 30 Haziran 2020 - EBSCO'dan GOBI® Library Solutions, Okuyucu Talebine Göre Sağlama (DDA) hizmetlerini Books at JSTOR’u içerecek şekilde genişleterek kütüphaneler için daha fazla tercih sunuyor. Bu düzenleme kütüphanelere tercih ettikleri iş akışı çözümü aracılığıyla DDA programlarını edinmeleri ve yönetmeleri için daha fazla seçenek sağlamaktadır.

JSTOR’un e-kitap programı, yaygın olarak kullanılan platformundaki dergilerin yanında keşfedilmesi ve kullanımı kolay olan yaklaşık 90.000 DRM korumasız, sınırsız kullanıcı erişimli başlık sunmaktadır. Programın kullanıma göre satın alma sistemi ve bunun kademelendirilmiş fiyatla sunulması kütüphane katılımcıları için oldukça kullanışlıdır. JSTOR’un Lisanslı Koleksiyonlar Başkan Yardımcısı John Lenahan, bunun uzun zamandır devam eden bir ilişkinin doğal bir uzantısı olduğunu söylüyor. “JSTOR, tekli başlıklar için kütüphane alımlarını destekleme konusunda GOBI ile 2014'ten beri güçlü bir ilişkiye sahip. Stratejik ortaklığımızı genişletmek, akademik toplumu yenilikçi satın alma modelleri ile desteklemede önemli bir adımdır."

Kütüphaneler, DDA programlarını desteklemek için bir onay planı, GOBI tarafından zenginleştirilmiş künye detayları veya mevcut tüm JSTOR içeriğini kullanma seçeneğine sahip olacaklardır. JSTOR DDA, şu anda ProQuest Ebook Central® ve EBSCO eBooks™ aracılığıyla DDA sunan GOBI’nin Multi-Vendor DDA hizmetinin bir parçası olacaktır. JSTOR'un eklenmesiyle GOBI’nin Multi-Vendor DDA hizmeti, DDA seçeneğini kütüphane tercihine göre mevcut platforma kademelendirerek kütüphane seçimini korumaya devam edecektir. GOBI’nin JSTOR DDA hizmeti, erken benimseyenlere temmuz ayında sunulmakta olup, Ağustos 2020’de kapsamlı şekilde yayımlanması beklenmektedir.

JSTOR'un Kurumsal Katılım ve Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Rebecca Seger, bu ortaklığın kütüphane müşterilerinin artan ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi. "Birçok kütüphane, uzaktan eğitimi ve araştırmayı desteklemek için hızla çalışırken e-kitaplara olan talebin arttığını görüyor, bu nedenle maliyet etkinliği ve edinimdeki iş akışının basitliği her zamankinden daha önemli."

EBSCO'dan GOBI Library Solutions Ürün Yönetimi Direktörü Caroline Zappasodi, GOBI'nin kütüphanelerin seçimine öncelik verdiğini söylüyor. “JSTOR’un DDA programını GOBI’ye entegre ederek ITHAKA ile ortaklığımızı genişletmek, geniş bir DDA hizmeti sunacak ve personel için ek bir zorlama olmaksızın kütüphanelerin uzaktan eğitim için dijital içeriğe daha fazla erişim sağlama ihtiyacını destekleyecektir. Bu yeni hizmet, kütüphanelerin JSTOR’un platformundan, fiyatlandırmasından ve kataloğundan; GOBI’nin güvenilir teknik hizmetleri, çakışma ve koleksiyon geliştirme desteğinden en iyi şekilde yararlanmasına olanak tanıyacaktır.”

EBSCO'dan GOBI Library Solutions Hakkında
Eskiden YBP Library Services olan EBSCO'dan GOBI® Library Solutions, dünya çapındaki akademik ve özel kütüphanelere 17 milyondan fazla basılı ve elektronik kitap sunmaktadır. İş akışlarını düzene koymaktan kütüphane personeli ile ortaklık yapmaya kadar GOBI Library Solutions, kütüphanelerin edinim, koleksiyon geliştirme ve teknik servis ihtiyaçları için en iyi çözümü sunmayı taahhüt etmektedir. Mevcut en geniş akademik içeriğe erişim sağlamak için kütüphanelerle iş birliği yapma misyonu 40 yılı aşkın bir süredir aynı kalmıştır. Daha fazla bilgi için gobi.ebsco.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

EBSCO Information Services Hakkında
EBSCO Information Services (EBSCO), 100'den fazla ülkede 11.000'den fazla keşif aracı kullancısıyla, dünya çapındaki kütüphaneler için lider keşif hizmeti sağlayıcısıdır. EBSCO Discovery Service™ (EDS), her bir kuruma, sahip oldukları koleksiyonunun tamamını bir arama kutusundan tarayan, benzersiz bir ilgililik algoritması kalitesi ve kapsamlı özelleştirmeler sunan teknolojiler sağlar. EBSCO, yüzlerce araştırma veri tabanı, tarihi arşivler, hasta başında bakım araçları ve on binlerce kurumdan milyonlarca son kullanıcıya hizmet veren kurumsal öğrenim araçları da dahil olmak üzere kütüphaneler için çevrimiçi araştırma içeriği sağlayan lider derleyicidir. EBSCO, 57.000'den fazla e-dergiye ve 1,5 milyondan fazla e-kitaba çevrimiçi erişim de dahil olmak üzere 360.000'den fazla süreli yayın için sunduğu abonelik yönetimi ile, kütüphaneler için elektronik dergi ve kitapların önde gelen sağlayıcısıdır. EBSCO Information Services, 1944'ten beri bir aile şirketi olan EBSCO Industries Inc.'in bir bölümüdür. Daha fazla bilgi için www.ebsco.com web sitesini ziyaret ediniz.

JSTOR Hakkında
JSTOR, 75 disiplinde 12 milyondan fazla akademik dergi makalesine, e-kitaplara ve birincil kaynaklara erişim sağlar. Güçlü araştırma ve eğitim platformu, kullanıcıların çok çeşitli akademik içerikleri keşfetmesini sağlar. JSTOR, maliyetleri düşürüp ve raf alanını arttırırken öğrencilerin ve öğretim üyelerinin önemli içeriğe erişim sağlaması için kütüphanelerle birlikte çalışır; bağımsız araştırmacıların akademik bilgilere ücretsiz ve düşük maliyetle erişim sağlamasını mümkün kılar  ve yayıncıların yeni kitlelere ulaşmasına ve içeriklerini gelecek nesiller için korumasına yardımcı olur. JSTOR, Artstor, Ithaka S+R ve Portico'yu da içeren kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan ITHAKA'nın bir parçasıdır.